השר דן מרידור: "הסנקציות על אירן עדיין לא הבשילו"

בריאיון מיוחד לתכניתנו "פגוש את העיתונות", קורא השר דן מרידור להגביר את הסנקציות על טהרן, ופונה לרוסיה בבקשה להצטרף ליתר המדינות התומכות במהלך. "אירן מסוכנת בהתנהגותה לעולם כולו. אנחנו מנהלים מערכה מאוד חיונית ומורכבת בעניין הגרעין האירני", הדגיש מרידור. צפו בריאיון

השר לענייני מודיעין והמשנה לראש הממשלה דן מרידור התייחס הערב בתכניתנו "פגוש את העיתונות" לניסיון לבלום את תכנית הגרעין האירנית. "אם רוצים שאירן תרד מהפרויקט הגרעיני - צריך להגביר את הסנקציות", הדגיש מרידור.

"אירן מנהלת מערכה נגדנו", אמר השר לענייני מודיעין. "היא שילחה שלוש חוליות טרור רק לאחרונה בהודו, גיאורגיה ובתאילנד, היא מסוכנת בהתנהגותה לעולם כולו. אנחנו מנהלים מערכה מאוד חיונית ומורכבת בעניין הגרעין האירני, זאת מערכה מדינית מאוד רצינית".

מרידור סירב להתייחס לאפשרות של תקיפה ישראלית באירן. "אני קבעתי כלל לא לדבר בפומבי על האופציה הצבאית", לדבריו, "אך הסנקציות שהתחילו לא הבשילו עדיין, הצטרפות של רוסיה לסנקציות תהיה קפיצת מדרגה, ואני קורא לרוסים לא להישאר בצד. אם רוצים שאירן תרד מהפרויקט הגרעיני שמסכן אותנו ואת העולם - צריך להגביר את הסנקציות. צריך עוד סנקציות ועוד מדינות".

בנוסף התייחס המשנה לראש הממשלה להחלטת מועצת זכויות האדם של האו"ם לחקור את ההתנחלויות. "זה דבר מטורף, זאת מועצה שאיננה אובייקטיבית, שהיא מועצה מוטה לחלוטין. לפני זמן מה השליח הסורי דיבר שם עלינו, אין גבול לאבסורד, לכן אין מה להתייחס לזה ברצינות גדולה מדי. זה גוף שכל כוונתו להזיק לישראל ואין לצפות ממנה לדין צודק", הדגיש מרידור.

בהתייחס לרצח היהודים בטולוז, אמר מרידור: "זאת זוועה. אני מאוד מקווה שהצרפתים יעשו כל מה שניתן כדי לראות שדברים כאלה לא ישנו. הדבר הזה שמחפשים יהודים באשר הם יהודים חייב להיפסק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת