ליברמן על הגינוי האירופי לפיגוע בצרפת: "האופן לא ראוי"

שר החוץ זועם על ההתבטאות מעוררת המחלוקת של שרת החוץ של האיחוד האירופי קתרין אשטון. אמש היא הזכירה בנשימה אחת את הטבח בטולוז עם "הילדים ההרוגים בעזה" - וליברמן תוקף הבוקר בחזרה. "דבריה אינם ראויים, מקווה שתחזור בה מהם". לבני הגיבה אף היא: "ההשוואה פסולה ומקוממת"

קתרין אשטון, ארכיון (רויטרס)

גינוי ישראלי להתבטאותה של שרת החוץ של האיחוד האירופי נגד הפיגוע בצרפת: שר החוץ אביגדור ליברמן מותח ביקורת על ההתבטאות מעוררת המחלוקת לפיה "גם בעזה יש הרוגים" ומכנה אותם "בלתי ראויים".

אמש, שעות לאחר הפיגוע הרצחני בצרפת שגבה את חייהם של ארבעה בני הקהילה היהודית בעיר טולוז, פרסמה שרת החוץ של האיחוד האירופי קתרין אשטון הודעת גינוי יוצאת דופן לפיגוע. "כשאנחנו חושבים על מה שקרה היום בטולוז, כשאנחנו נזכרים במה שקרה בנורווגיה בשנה שעברה, כשאנחנו יודעים מה קרה בסוריה, כשאנחנו יודעים מה קורה בעזה ובחלקים נוספים של העולם, אנחנו חושבים על בני הנוער שאיבדו את חייהם ואני מעוניינת לחלוק להם כבוד", אמרה אשטון.

ליברמן, המבקר בסין, זעם על ההתבטאות. "אני מקווה שהיא תבחן אותם שוב ותחזור בה מהדברים", אמר ליברמן והוסיף: "אין אף צבא מוסרי בעולם כמו הצבא הישראלי, המסכן את חייליו שלו על מנת למזער את הסיכוי שאזרחים ייפגעו. הילדים שעליהם צריכה אשטון לתת את דעתה הם ילדי דרום ישראל החיים בחשש מתמיד מהתקפות הטילים הנשלחות לעברם מעזה".

ברק: מקווה שאשטון תבין את הטעות שעשתה ותחזור בה

יו"ר מפלגת קדימה ציפי לבני הביעה אף היא את מחאתה על דברי שרת החוץ של האיחוד האירופי קתרין אשטון. "ההשוואה של שרת החוץ של האיחוד האירופי בין רצח הילדים בטולוז והרצח שמבצע אסד בסוריה והמצב בעזה - פסולה, מקוממת ולא נכונה. הדרישה ממנה לחזור מדבריה נכונה", אמרה לבני.

שר הביטחון אהוד ברק הצטרף לגינויים ותקף את דבריה של שרת החוץ של האיחוד האירופי. ברק הגדיר את ההשוואה כמקוממת ורחוקה מהמציאות. "צה"ל פועל בעזה בזהירות המרבית כדי למנוע פגיעה בחפים מפשע. אני מקווה ששרת החוץ של האיחוד האירופאי תבין במהרה את הטעות שעשתה ותחזור בה מדבריה", אמר ברק.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת