קלינטון באולטימטום לאירן: השיחות הן ההזדמנות האחרונה לפני תקיפה

העיתון הרוסי "קומרסנט" מדווח שמזכירת המדינה של ארצות הברית העבירה מסר תקיף לאירן דרך שר החוץ הרוסי. על פי הדיווח, קלינטון הבהירה כי השיחות שצפויות להתקיים בחודש הבא בין אירן לשש המעצמות, הן "הצ'אנס האחרון" של אירן כדי למנוע תקיפה של מתקני הגרעין בארצה

מסר תקיף לאירן, קלינטון (AP)

מסר תקיף מארצות הברית לאירן: מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון העבירה מסר לאירן דרך עמיתה הרוסי, לפיו השיחות שצפויות להתקיים בחודש הבא עם שש המעצמות הן "הצ'אנס האחרון לפני תקיפה באירן". העיתון הרוסי "קומסרנט" דיווח על הפגישה של קלינטון עם מקבילה הרוסי סרגיי לברוב לפני יומיים, שבה נאמרו הדברים.

לדברי קלינטון, אירן קיבלה הזדמנות אחרונה לנהל משא ומתן עם שש המעצמות, בשיחות שיתקיימו בחודש הבא. בשיחות ישתתפו נציגים מרוסיה, סין, בריטניה, ארצות הברית, צרפת וגרמניה.

על פי הדיווח ב"קומרסנט", במהלך ביקורו האחרון של ראש הממשלה בנימין נתניהו בארצות הברית, אמר נתניהו לנשיא ארצות הברית ברק אובמה כי בישראל מצפים מהממשל האמריקני לתמיכה בתקיפה של מתקני הגרעין באירן. עוד דווח כי נתניהו הבהיר לאובמה שחוסר תמיכה בישראל יוביל לאובדן התמיכה מצד יהודי ארצות הברית לקראת הבחירות לנשיאות שיתקיימו במדינה בסוף השנה.

גורם במשרד הביטחון הרוסי שלא הזדהה בשמו, צוטט אומר כי רוסיה כבר נערכת להשלכות של תקיפה משותפת באירן מצד ארצות הברית וישראל, שצפויה להביא עמה גם גל פליטים מהגבול האירני למדינות הקווקז.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת