גורם מדיני תוקף: "חוצפה, בתקיפה אין שיקול פוליטי"

מבלי לאשר את הטענה הסורית על תקיפה ישראלית בסוריה, דוחה גורם מדיני את ההאשמות באופוזיציה שהמהלך מכוון לבוחרים. "בלי להתייחס למה שקרה או לא קרה, אין שום שיקול פוליטי", אמר הגורם. "זו פשוט חוצפה"

גורם מדיני מכחיש הערב בתוקף את הטענות של ח"כים לפיהן התקיפה בסוריה המיוחסת לישראל, בוצעה עקב שיקולים פוליטיים של ראש הממשלה. "אין שום שיקול פוליטי במהלכים הצבאיים של ישראל בלי להתייחס למה שקרה או לא קרה", אמר הגורם. "זו פשוט חוצפה לטעון שתקיפה יצאה לדרך בגלל זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד הדגיש הגורם כי במידה וישראל אכן עמדה מאחורי התקיפה - היא תוכננה הרבה לפני קריסת הממשלה בשבוע שעבר וכי תקיפה ישראלית משמשת כחלק ממערך ההרתעה של ישראל בזירה הצפונית.

"ביבי לא מצליח להרכיב קואליציה חלופית ולכן החליט לבחור בדרך של טרור והפחדה ולהדליק את המזרח התיכון", אמרה חברת הכנסת יפעת קריב מיש עתיד - עד לפני שבוע, חברת קואליציה מן המניין. "אדוני ראש הממשלה, הפעם זה לא יעבוד".

הורה לתקוף משיקול פוליטי? גורם מדיני מכח (AP)

"לכל בעיה יש לנתניהו תשובה אחת - ביטחון, וכשצריך גם הפחדה", ח"כ עיסאוי פריג' (מרצ). "ישאלו אותו על יוקר המחיה, יענה אירן, ידברו איתו על הרפורמה בבריאות, יענה חיזבאללה, ואם במקרה יזכירו לו שוויון, התשובה כבר תהיה דאע״ש. כשזו השפה של ביבי, קשה שלא לתהות, האם גם הפעם לא עורבו שיקולים שלא מן העניין".

"הצבא הישראלי פגע בשתי מטרות סמוך לדמשק"

הטלוויזיה הממלכתית בסוריה וארגון חיזבאללה דיווחו הערב כי מטוסי קרב ישראלים תקפו שני מתחמים צבאיים סמוך לבירה דמשק. לדיווח לא התקבל כל אישור מגורם ישראלי.

מהדיווחים עולה כי אחד המתקנים שהותקף סמוך לנמל התעופה הבינלאומי בדמשק. במתקן זה מפתח הצבא הסורי נשק כימי וכן פיתוחים שונים בתחום הטילים. במקום נמצאים גם מחסנים גדולים של טילים ותחמושת. המטרה הזו הותקפה גם בחודש מאי 2013.

אחד האתרים שהותקפו עולה באש, הערב (האופוזיציה הסורית)

המטרה השנייה שהותקפה, כך על פי הדיווחים, היא מתחם צבאי באזור דימאס - סמוך לכביש ביירות-דמשק הישן. על פי עדויות שונות, לפחות עשרה הדי פיצוצים נשמעו במקום. אזרחים המתגוררים סמוך לאזור התקיפה סיפרו כי שמעו מספר הדי פיצוצים עזים. הטלוויזיה הסורית הודיעה כי צבא סוריה הגיב בירי נ"מ לעבר כלי הטיס.

האזור שהותקף בסוריה

בתגובה לתקיפה הודיע צבא סוריה: "בתקיפה לאור היום פגע האויב הציוני אחר הצהריים בשני אזורים בטוחים בפאתי דמשק - דימאס ונמל התעופה הבינלאומי האזרחי של דמשק - תקיפה שגרמה לפגיעה ברכוש בחלק מהמתקנים".

לטענת הצבא הסורי, מטרת "מעשה התוקפנות הישיר של ישראל הייתה לסייע לטרוריסטים בסוריה. המטה הכללי של צבא סוריה מדגיש שתקיפה כמו זו לא תניא אותו מהמשך לחימתו בטרור על כל סוגיו, מנגנוניו וזרועותיו ברחבי אדמת המולדת".