נתניהו לחדשות 2: "תקיפה באירן - לא עניין של שנים"

רגע אחרי ששב מביקור בעל חשיבות מדינית מכרעת בארצות הברית, שוחח ראש הממשלה עם יונית לוי ודני קושמרו על עמדתו באשר לאיום הנשקף מתכנית הגרעין של טהרן: "אם לא נמנע את זה, למי נסביר - לדורות שלא יבואו?". בהתייחסו לפרשת ההטרדות בלשכתו, סיפק גינוי רפה למקורבו נתן אשל. הריאיון המלא ישודר בשבת ב-20:00

זמן קצר אחרי שסיים את הביקור בארצות הברית שבמרכזו עמדה סוגיית תכנית הגרעין של אירן והאיום הנשקף ממנה, העניק ראש הממשלה בנימין נתניהו ריאיון מיוחד לחדשות 2 שבו התייחס לעיתוי שבו עשוי תרחיש של מתקפה צבאית על מתקני האטום שם להתממש. הדברים המלאים ישודרו ב"חדשות סוף השבוע" במוצאי השבת הקרובה ב-20:00.

"אני מקווה שלא תהיה בכלל מלחמה ושהלחצים על אירן יצליחו", אמר נתניהו - והביע תקווה שטהרן "תחליט לוותר על הגרעין ולפרק את המתקן הגרעיני בקום בדרכי שלום".

נתניהו הדגיש ואמר כי "אנחנו לא יכולים לאפשר לאירן להתחמש בנשק גרעיני, כי זה יהיה באמת איום הרסני למדינת ישראל ולדעתי גם לעולם".

על המועד שבו יגיע "רגע האמת" שיסמל את מיצוי המאמץ הדיפלומטי, אמר ראש הממשלה: "אנחנו לא עומדים עם שעון עצר ביד. זה לא עניין של ימים או שבועות, אבל גם לא של שנים. התוצאה חייבת להיות שאיום מפני נשק גרעיני בידי אירן יוסר".

גינוי רפה לראש הלשכה הפורש

על הקושי בגיבוש הכרעה בסוגיית אירן אמר נתניהו כי "קבלת ההחלטות היא לא הבעיה, אלא קבלת ההחלטה הנכונה. אם אתה לא מקבל את ההחלטה ולא הצלחת למנוע את זה (את התחמשות אירן בנשק אטומי) – למי תסביר את זה, להיסטוריונים? לדורות הקודמים ולדורות שלא יבואו אחרי זה?".

על פרשת ההטרדות בלשכתו שהביאה לעזיבת העומד בראשה, נתן אשל, התייחס נתניהו לראשונה בפומבי. "אלה באמת דברים ראויים לגינוי", הוא אמר - אך הבהיר: "מצד שני, כואב לי. זה אדם שעשה הרבה מאוד למען המדינה אף על פי שלא הרבה יודעים את זה. הוא היה איתי הרבה שנים. כואב לי הלב עליו. אבל מה שהוא עשה בהחלט ראוי לגינוי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת