נתניהו: "יש איומים - אבל אנו נגן על עצמנו"

רה"מ בנימין נתניהו שב מעודד מביקורו המדיני בארה"ב ובקנדה ומסר הצהרה ברוח חג הפורים. "הערב נקרא במגילת אסתר על אותם ימים שהיהודים לא היו אדונים לגורלם ולא יכלו להגן על עצמם", אמר נתניהו. "היום אנחנו בעולם אחר ובעידן אחר, יש לנו מדינה איתנה וצבא חזק ויש לנו ידידים אמיצים רבים"

חזר לארץ במצב רוח מעודד: ראש הממשלה בנימין נתניהו שב בצהריים לישראל לאחר סדרת פגישות ונאומים שבהם ניסה לשכנע את הממשל האמריקני כי לישראל יש זכות להגן על עצמה בכל שלב נגד הגרעין האירני. זמן קצר לאחר שמטוסו נחת, הצהיר נתניהו כי הוא מרוצה מידידיה של ישראל בעולם ובטוח שיעמדו לצדה בכל עת.

"אני חוזר מביקור חשוב מאוד בארצות הברית ובקנדה", אמר ראש הממשלה. "התקבלתי בחום רב, יש לנו ידידים אמיצים רבים מאוד שעומדים לצידנו ויעמדו לצידנו בכל עת".

במהלך ביקורו העניק נתניהו לנשיא ארצות הברית ברק אובמה העתק של מגילת אסתר ברוח החג, ובחר להשתמש שנוא הסמלי גם בדברים שאמר היום. "אנחנו חוזרים לחג הפורים והערב נקרא במגילת אסתר על אותם ימים שהיהודים לא היו אדונים לגורלם ולא יכלו להגן על עצמם. היום אנחנו בעולם אחר ובעידן אחר, יש לנו מדינה איתנה וצבא חזק. האיומים לא נעלמו אבל אנו יכולים להגן על עצמנו", אמר נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת