לבני: "העולם אומר לישראל 'תעצרו'"

ראש הממשלה בנימין נתניהו התקבל, כך נראה, בחום על ידי הנשיא אובמה ושאר הבכירים עמם נפגש, אבל יו"ר האופוזיציה ציפי לבני טוענת כי למעשה דרכו של נתניהו היא טעות. "במקום לגייס את העולם נגד אירן, העולם מפנה אל ישראל זרקור ואומר: תעצרו", אומרת לבני. "צריך להפסיק עם ההשוואות לשואה. זה לא המצב"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ממשיך בביקורו בארצות הברית ומנסה לרתום את העולם למערכה מול אירן, אבל יש מי שחושב שהביקור בארצות הברית הוא דווקא פספוס. יו"ר האופוזיציה ציפי לבני תוקפת את נתניהו ואומרת: "החכמה והאחריות מחייבת דיאלוג אמיתי ושקט בחדרי חדרים".

"פתאום, במקום לגייס את העולם נגד אירן", אמרה ח"כ לבני בריאיון לחדשות 2. "בזה אחר זה, עולים הנשיא אובמה וההגנה פאנטה ואומרים: 'ישראל - תעצרו'. במקום לגייס את ישראל נגד אירן, היום ישראל נמצאת במצב שבו ארצות הברית והעולם כולו, מפנה את הזרקור ואומר: 'עצרו, זה מיותר'".

בנאומו בוועידת איפא"ק, הדגיש ראש הממשלה נתניהו את השינוי שחל בעם היהודי מאז סוף מלחמת העולם השנייה בשנת 1944. נתניהו אמר "ארצות הברית אינה אותה ארצות הברית של שנת 1944, אך גם העם היהודי השתנה - יש לו מדינה". בתגובה, אומרת לבני: "שמענו את הנשיא אובמה ועכשיו גם את מזכיר ההגנה פנטה. האיום האירני הוא איום אסטרטגי וצריך לפעול נגדו – אין על זה מחלוקת ואין בנושא הזה אופוזיציה".

"אך את הדיונים האלה צריך לעשות עם האמריקאים בחדרי חדרים ולא באופן פומבי ומזיק", דברי יו"ר האופוזיציה. "אחריותה של הנהגה היום לנהוג באחריות – האחריות הזו מחייבת היום דיאלוג שקט וכנה עם ארה"ב בחדרי חדרים".

"צריך להפסיק עם ההשוואות לשואה", סיכמה לבני. "אנחנו לא באותו מצב, תודה לאל, וצריך להתמודד עם המצב באחריות. כל החלטה שתתקבל בישראל חייבת להתקבל בשיתוף פעולה הדוק עם ארצות הברית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת