צפו: הנאום המלא של רה"מ באייפא"ק

בנאום תקיף מול פורום אנשי השדולה הפרו-ישראלית בכנס אייפא"ק באה"ב הציג ראש הממשלה בנימין נתניהו את משנתו בנושא האירני והדגיש כי 2012 היא לא 1944 ושנגמר הזמן לדיפלומטיה. קראו את הנאום המלא אותו העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט

תודה לשגריר ישראל בארצות הברית מייקל אורן, אתה עושה הרבה מאוד למען המדינה ולמען הידידות, כך גם דן שפירו. הלילה אני רוצה לדבר איתכם על נושא שמדברים עליו הרבה מאוד - אירן. אני קורא על זה בעיתון בכל יום - מה ישראל תעשה או לא תעשה. אני לא מדבר על מה נעשה - אני מעולם לא אומר את זה.

אני רוצה להדגיש - מדוע אסור שלאירן יהיה נשק גרעיני. הנשיא אובמה הבטיח למנוע מאירן נשק גרעיני, גם ישראל נחושה לא לאפשר לאירן נשק גרעיני - כל האופציות על השולחן. אירן גרעינית חייבת להיבלם. למרבית ההפתעה יש כאלה שלא מאמינים שאירן רוצה נשק גרעיני, אירן טוענת שהיא מפתחת תרופות- "כן בטח" המדינה עומדת בסנקציות, מחביאה את תעשיית הגרעין - למטרות רפואה . גברותי ורבותי - אם זה הולך ומתנהג ונשמע כברווז, זה ברווז - זה ברווז גרעיני , צריך לקרוא לו בשמו.

יש מי שאומר שאירן אכזרית אבל לא משוגעת. חברים, אנשים אחראים לא יכולים להתעלם, לא יכולים להמר על הביטחון של המדינה - אני לעולם לא אהמר על בטחונה של ישראל. משטר האייתולות מפר את כל החוקים הבינלאומיים . הוא לא מכבד את זכויות האזרח - גם לא של עמו שלו, הוא תומך בטרור בכל העולם ובסוריה, שולח מאות מחבלים ומתאבדים רבים. אירן אחראית לרצח של מאות אם לא אלפי אמריקנים - טרור מהיבשה ומהאוויר.

אירן מכחישה את השואה, היא קוראת להשמדתה של ישראל. אני אומר את הדברים כדי להבהיר - כך היא מתנהגת היום, תחשבו מה יהיה שיהיה לה נשק גרעיני - שואלים איך לעצור את אירן - אני שואל, איך אנחנו יכולים שלא לעצור את אירן?

אירן גרעינית תעניק לטרור מטריה של הגנה - החיזבאללה והחמאס לא יפחדו להתקיף את ישראל ואת ארה"ב - תהיה מעצמה גרעינית שמגנה עליהם. תחשבו, היום אירן מפחידה את העולם במחיר הנפט, מה יהיה כשיהיה לה נשק גרעיני? אם נשק גרעיני אירן תאיים על כולנו בטרור גרעיני. תחשבו מה זה אומר לתת נשק גרעיני בידיים של אלו שזועקים - מוות לאמריקה ומוות לישראל. למען השגשוג, למען הילדים שלנו - אסור לתת לאירן נשק גרעיני.

כמובן, אני וכולנו נשמח אם אירן תוותר על הנשק הגרעיני אבל זה לא קורה. למרבה הצער תכנית הגרעין האיראנית ממשיכה להתקדם - למרות הסנקציות. חיכינו לדיפלומטיה , חיכינו לסנקציות , אנו לא יכולים להמשיך ולחכות - לא אתן לעמי לחיות תחת איום שימחקו אותו.

2012 היא לא 1944

חלק מהפרשנים מנסים לשכנע אותנו שיותר מסוכן לפתוח בעימות צבאי עם איראן מלתת לה לפתח נשק גרעיני, הם חוששים שתקיפה תהיה קטלנית - קראתי את הדיווחים האלה. בשנת 1944, קראנו לארה"ב לשחרר את אושוויץ - אז נכתב ששחרור אושוויץ לא יהיה כדאי ויפגע בכוחות התוקפים - "זה עשוי להוביל לעוד פעולות אויבה מהגרמנים", האם יש יותר חמור מהשואה ?

2012 זה לא 1944. הממשל האמריקני שונה והעם היהודי שונה. היום יש לנו מדינה משלנו - מטרתנו היא להגן על המדינה ולהבטיח את עתידה - לא נובל שנית לטבח - לעולם לא שוב. זו הסיבה שלא ניתן למשהו לאיים עלינו, שמדובר על ההישרדות שלנו , אנחנו לא סומכים על משהו אחר, אנחנו עומדים על רגלינו שלנו.

מדינת ישראל תמשיך להיות המקום החופשי היחיד במזרח התיכון , היחיד שבו לכולם יש זכויות אזרח וזכויות דתיות. תמיד אגן על הדמוקרטיה בישראל - תמיד. והכי חשוב לא ארשה אפליה נגד נשים. השבוע אנחנו נקרא איך אישה אחת הצילה את היהודים, אנחנו בפורים - נקרא איך משוגע רצה לחסל את היהודים. בכל דור יש מישהו שרוצה לחסל את היהודים. היום יש מדינה יהודית שיכולה להגן על היהודים ויש לנו חברים כמוכם שמגנים עלינו . אני מודה לכם על האומץ על התמיכה במדינת ישראל - מדינת היהודים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת