רה"מ נתניהו: אי אפשר לחכות לדיפלומטיה

בנאום באייפא"ק שקיבל תשואות רבות הדגיש רה"מ נתניהו כי אירן גרעינית היא "מוות לישראל וארה"ב". מול אנשי השדולה הפרו-ישראלית בוושינגטון הוא אמר כי "הזמן מוגבל וכי אי אפשר לחכות לדיפלומטיה". נתניהו הבהיר: "אסור לי להמר על הביטחון של המדינה". עוד ציין: "אם זה הולך ונשמע כמו ברווז - זה ברווז גרעיני"

ראש הממשלה בנימין נתניהו נאם לפנות בוקר מול אנשי השדולה הפרו-ישראלית החזקה בוושינגטון, והדגיש את הסכנה באירן גרעינית. נתניהו פתח את נאומו ואמר כי "ישראל צריכה שתמיד תהיה לה הזכות להגן על עצמה, אובמה הבטיח למנוע מאירן נשק גרעיני, גם ישראל נחושה שלא לאפשר לאירן נשק גרעיני - כל האופציות על השולחן". את נאומו העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

נתניהו הוסיף: "אירן גרעינית חייבת להיבלם, ולמרבה ההפתעה יש כאלה שלא מאמינים שאירן רוצה נשק גרעיני. אירן טוענת שהיא מפתחת תרופות - 'כן בטח', המדינה עומדת בסנקציות, מחביאה את תעשיית הגרעין - למטרות רפואה. גברותי ורבותי - אם זה הולך כמו ברווז, מתנהג כמו ברווז ונשמע כברווז - זה ברווז, ברווז גרעיני וצריך לקרוא לו בשמו".

צפו: הנאום המלא של ראש הממשלה נתניהו באייפא"ק

"אנשים אחראים לא יכולים להתעלם מאירן, לא יכולים להמר על הביטחון של המדינה - אני לעולם לא אהמר על ביטחונה של ישראל", הבהיר ראש הממשלה בנאומו. "משטר האייתולות מפר את כל החוקים הבינלאומיים, הוא לא מכבד את זכויות האזרח - גם לא של עמו שלו, הוא תומך בטרור בכל העולם, בסוריה, שולח מאות מחבלים מתאבדים רבים". עוד ציין כי "אירן אחראית לרצח מאות אם לא אלפי אמריקנים - טרור מהיבשה ומהאוויר".

2012 היא לא 1944

נתניהו הבהיר: "אירן גרעינית תעניק לטרור מטרית הגנה והחיזבאללה והחמאס לא יפחדו להתקיף את ישראל ואת ארה"ב, היא תהיה מעצמה גרעינית שמגנה עליהם. תחשבו, היום אירן מפחידה את העולם במחיר הנפט, מה יהיה כשיהיה לה נשק גרעיני? אם יהיה לה נשק גרעיני - אירן תאיים על כולנו בטרור גרעיני. תחשבו מה זה אומר לתת נשק גרעיני בידיים של אלו שזועקים - מוות לאמריקה ומוות לישראל. למען השגשוג ולמען הילדים שלנו - אסור לתת לאירן נשק גרעיני".

"למרבית הצער תכנית הגרעין האירנית ממשיכה להתקדם - למרות הסנקציות חיכינו לדיפלומטיה, חיכינו לסנקציות ואנו לא יכולים להמשיך ולחכות - לא אתן לעמי לחיות תחת איום שימחקו אותו", הדגיש נתניהו והוסיף: "חלק מהפרשנים מנסים לשכנע אותנו שיותר מסוכן לפתוח בעימות צבאי עם אירן מלתת לה לפתח נשק גרעיני, הם חוששים שתקיפה תהיה קטלנית - קראתי את הדיווחים האלה".

נתניהו סיפר: "בשנת 1944, העולם קרא לארה"ב לשחרר את אושוויץ - אז נכתב ששחרור אושוויץ לא יהיה כדאי, ויפגע בכוחות התוקפים. 2012 זה לא 1944, הממשל האמריקני שונה והעם היהודי שונה - היום יש לנו מדינה משלנו".

נתניהו הצליח להלהיב את הקהל הזה בעבר וגם הפעם ראש הממשלה קיבל תשואות רבות עם סיום נאומו. במהלך הנאום, הקהל קם על רגליו 14 פעמים, ונשמעו מחיאות כפיים שקטעו את הנאום 46 פעמים. עם זאת, נאומו נחשב זהיר וניכר כי ראש הממשלה לא רצה להרגיז יותר מדי את היושבים באולם - הרפובליקנים והדמוקרטים, כשהוא יודע שארה"ב בשנת בחירות.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת