רה"מ מתכונן: "ישראל חייבת להיות מסוגלת להגן על עצמה"

יממה לפני נאומו המדיני בפני ועידת איפא"ק בוושינגטון, צולם ראש הממשלה נתניהו כשהוא כותב את הדברים. המסר לאמריקנים ברור: "ישראל חייבת להיות מסוגלת להגן על עצמה בעצמה"

מתכונן לפגישה קריטית. נתניהו כותב (לע"מ)

רמז לנאום המדיני - ולפגישה שתבוא אחריו: בתמונה שפרסמה אמש לשכת העיתונות הממשלתית נראה נתניהו כשהוא כותב את טיוטת נאומו הערב (5:00 בבוקר שעון ישראל) בוועידת איפא"ק בוושינגטון. את נאום ראש הממשלה נעביר כאן באתר בשידור חי.

לאחר שהגדלנו את התמונה הצלחנו לקרוא משפט אחד מהנאום הצפוי הלילה."ישראל חייבת להיות מסוגלת להגן על עצמה בעצמה", כתב נתניהו באנגלית, בכתב מחובר.

נתניהו סיים אמש את ביקורו הרשמי בקנדה ונחת לפנות בוקר (שעון ישראל) בוושינגטון, לקראת הפגישה הדרמטית עם הנשיא האמריקני ברק אובמה.

ראש הממשלה עקב אמש בדריכות אחר נאום אובמה בפני השדולה היהודית איפא"ק ובירך על התבטאויותיו התקיפות של הנשיא האמריקני כלפי אירן. "אני מעריך את זה שהוא שב והדגיש את עמדתו שאסור לאפשר לאירן לפתח נשק גרעיני וכל האופציות על השולחן בנושא זה", אמר אמש נתניהו.

עיקר המחלוקת בין הצדדים צפויה להיות סביב השאלה של הצעדים הבאים שיינקטו כלפי טהרן. הנשיא האמריקני לא הצהיר על קו אדום מבחינתו, המסר העיקרי שעולה מהבית הלבן הוא שהם זקוקים לזמן נוסף על מנת לתת לסנקציות הכלכליות על אירן להשפיע.

ראש הממשלה נתניהו צפוי להתעקש ולנסות ולסחוט מהנשיא האמריקני התחייבות לגבי לוחות זמנים ודרכי פעולה, לרגע שבו האירנים יגיעו לנקודה שממנה העולם יהיה חייב לפעול.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת