נערכים למפגש דרמטי בבית הלבן

ראש הממשלה בנימין נתניהו נחת לפני זמן קצר בוושינגטון לקראת פגישתו עם הנשיא האמריקני ברק אובמה. בפגישתם צפוי נתניהו לדון עם אובמה באשר לדרכי הפעולה האפשריות בנוגע להתחמשות האירנית בנשק גרעינית. האמריקנים מבקשים לאפשר לסנקציות הכלכליות לחלחל אך נתניהו יבקש מהנשיא להציב קווים אדומים

ראש הממשלה בנימין נתניהו סיים את ביקורו הרשמי בקנדה ולפני זמן קצר נחת בוושינגטון, בירת ארה"ב, לקראת הפגישה הדרמטית עם הנשיא האמריקני ברק אובמה.

נתניהו עקב אמש בדריכות אחר נאום אובמה בפני השדולה היהודית איפא"ק ובירך על התבטאויותיו התקיפות של הנשיא האמריקני כלפי אירן. "אני מעריך את זה שהוא שב והדגיש את עמדתו שאסור לאפשר לאיראן לפתח נשק גרעיני וכל האופציות על השולחן בנושא זה", אמר אמש נתניהו.

עיקר המחלוקת בין הצדדים צפויה להיות סביב השאלה של הצעדים הבאים שינקטו כלפי הרפובליקה האסלאמית הסוררת. הנשיא האמריקני לא הצהיר על קו אדום מבחינתו, המסר העיקרי שעולה מהבית הלבן הוא שהם זקוקים לזמן נוסף על מנת לתת לסנקציות הכלכליות על אירן להשפיע.

ראש הממשלה נתניהו צפוי להתעקש ולנסות ולסחוט מהנשיא האמריקני התחייבות לגבי לוחות זמנים ודרכי פעולה, לרגע שבו האירנים יגיעו לנקודה שממנה העולם יהיה חייב לפעול.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת