עשה כבוד: הנשיא אובמה יעניק לפרס את "מדליית החירות הנשיאותית"

נשיא ארצות הברית פתח את נאומו באיפא"ק בתשבוחות לעמיתו הישראלי שמעון פרס, והודיע כי יעניק לו את העיטור האזרחי הגבוה ביותר - "מדליית החירות הנשיאותית". הוא הזמין את פרס לבית הלבן באביב, שם יעניק לו את המדליה. "הוא לימד אותנו לדרוש יותר מעצמנו ולגלות יותר אמפתיה כלפי בני האדם", אמר אובמה על פרס

כבוד מנשיא לנשיא: בפתח נאומו האוהד הערב בוועידת איפא"ק, הקדיש נשיא ארצות הברית ברק אובמה מספר דקות של כבוד לנשיא שמעון פרס. "במהלך חייו הוא נאבק עבור עצמאותה של ישראל, לשלום ולביטחון", אמר אובמה והכריז כי יעניק לעמיתו הישראלי את מדליית החירות הנשיאותית - אחד משני העיטורים הגבוהים ביותר שבסמכות הנשיא האמריקני להעניק.

אובמה סקר את פעילותו הציבורית של הנשיא פרס ושיבח אותו. "אני מודה על עשייתו והדוגמא ששימש, ואני גאה להכריז כי באביב אזמין אותו לבית הלבן ואעניק לו את העיטור האזרחי הגבוה - מדליית החירות הנשיאותית", אמר הנשיא האמריקני.

"לימד אותנו לדרוש יותר מעצמנו"

עם הצהרתו קמו על רגליהם אלפי הנוכחים בטקס, וכשעל המסכים הגדולים באולם נראה הנשיא פרס - הריעו ההמונים על ההצהרה. "הוא לימד אותנו לדרוש יותר מעצמנו ולגלות יותר אמפתיה כלפי בני האדם", אמר אובמה ולאחר התשואות המשיך בנאומו.

מיד אחרי נאומו של פרס, מספר דקות לפני נאומו של הנשיא אובמה, קיבל הנשיא הישראלי את מדליית ההוקרה של ועידת איפא"ק מנשיא הוועידה. ההמונים קמו גם אז ומחו כפיים לפרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת