נפתחה ועידת השדולה היהודית

בפתחו של שבוע מדיני סוער, ראשי הקהילה היהודית נפגשים בוושינגטון. אחרי נאומי הנשיא פרס והנשיא אובמה, ולפני נאום ראש הממשלה נתניהו, ראשי הקהילה היהודית ומומחים מרחבי העולם דנים בסוגיות העומדות על סדר היום

שבוע מדיני דרמטי החל הבוקר בוושינגטון, שבשיאו יארח נשיא ארצות הברית ברק אובמה את ראש הממשלה בנימין נתניהו לדיון מכריע באיום הנשקף מתכנית הגרעין של אירן ובדרכים להיאבק בהתקדמותה. הפגישה הזו נערכת בשולי ועידת איפא"ק - ועידת השדולה הפרו-ישראלית בארצות הברית. את דיוני הוועידה אנו מעבירים בשידור חי באתר האינטרנט של חדשות 2.

עוד טרם הפגישה עם נתניהו, יוועד אובמה עם הנשיא שמעון פרס. מחר יגיע לבית הלבן ראש הממשלה ושני המנהיגים ידונו בדרישותיו של נתניהו להציב "קווים אדומים" בהתפתחות האטומית ברפובליקה האיסלאמית, שחצייתם על ידי האייתולות תאפשר מתקפה צבאית באירן בגיבוי וושינגטון.

האמריקנים, לפי שעה, מעוניינים דווקא להימנע מקביעת גבולות ברורים - בשל ההנחה שהמשך הסנקציות והגברת הלחץ הבינלאומי יניבו לבסוף תוצאות חיוביות. עם זאת, אין להם כוונה להסיר מעל השולחן את האפשרות להשתמש בכוח צבאי.

לפי ההערכות, יבהיר אובמה הן לפרס והן לנתניהו כי תרחיש של שימוש בכוח צבאי כדי למנוע מאירן להשיג נשק גרעיני יעלה מהשולחן אל האוויר רק כשכל האפשרויות האחרות יגיעו לכדי מיצוי - אך לא כעת. הוא אינו מעוניין לצאת למבצע מסוג זה לפני הבחירות שייערכו בארצות הברית בנובמבר הקרוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת