אובמה: "מודאגים מהמתח הישראלי-פלסטיני"

נשיא ארה"ב ומלך ירדן נועדו בבית הלבן, והעבירו משם מסר של דאגה למתיחות בין ישראל לפלסטינים. "האווירה הקיימת אינה מעודדת יוזמות שלום כמו שהיינו רוצים לראות", אמר אובמה במסיבת העיתונאים המשותפת של השניים

נשיא ארצות הברית ברק אובמה מביע הערב (שישי) דאגה לנוכח חוסר ההתקדמות בתהליך המדיני בין ישראל לפלסטינים. אובמה אמר את הדברים בפגישתו עם מלך ירדן עבדאללה בבית הלבן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"שנינו שותפים לדאגה, לנוכח המתחים הבלתי פוסקים בין הישראלים לפלסטינים, ולנוכח התוצאות של העימות האחרון בעזה וכמה מהבעיות שעולות בירושלים", אמר אובמה הערב במסיבת העיתונאים המשותפת.

"האווירה הקיימת אינה מעודדת יוזמות שלום כמו שהיינו רוצים לראות", הוסיף אובמה בשיחתו עם העיתונאים בוושינגטון.

כפי שדווח אמש לראשונה בחדשות 2, הקו המנחה שגורמים בארצות הברית ובאירופה שוקלים ללכת לפיו בשבועות האחרונים הוא להזיק לנתניהו בבחירות. בתקופה האחרונה שוקלים באירופה ובארצות הברית לנקוט במיני מהלכים על מנת להשיב את נתניהו ואת אבו מאזן, ישראל והפלסטינים, לשולחן המו"מ המדיני - בטוב, למשל באמצעות ועידה בינלאומית שיארחו הצרפתים - או ברע: למשל על ידי הטלת סנקציות.

לדברי אותם גורמים, כל מהלך, גם אם ייראה כתכתיב, יכול לסייע בסופו של דבר לימין ולנתניהו בבחירות. כל המהלכים האמריקניים וגם האירופאים, ייבחנו מעתה דרך המחשבה האם מהלך כזה יכול לעזור לימין בישראל להתחזק או להיפך - לסייע לשמאל.

התחושה - על פי שני גורמים אירופיים שונים - להימנע ממהלכים כאלה, לא לעשות יוזמות, לא לעשות דברים שיכולים לסייע לימין. יצוין כי טרם התקבלה ההחלטה אך היא נשקלת.