רה"מ מזהיר את אירן? "לישראל הזכות להגן על עצמה"

בנימין נתניהו החל לחמם מנועים לקראת הפגישה עם נשיא ארה"ב אובמה ביום שני. "לישראל, כמו כל מדינה ריבונית יש זכות להגן על עצמה מול מדינה שקוראת להשמדתה", אמר ראש הממשלה בהתייחסו לנושא האירני. אובמה מצדו מעדיף למצות אופציות אחרות לפני תקיפה: "פעולה צבאית היא האפשרות האחרונה שעל השולחן"

נתניהו מתייחס לנושא האירני (חדשות 2)

ראש הממשלה בנימין נתניהו החל את סבב הפגישות שלו בצפון אמריקה, ולפני פגישתו עם סטפן הרפר, מקבילו הקנדי, התייחס לנושא האירני.

"על הקהילייה הבינלאומית לעצור את אירן לפני שהיא מצליחה ברדיפתה אחרי נשק גרעיני. באשר אלינו, כמו כל מדינה, יש לנו את הזכות להגן על עצמנו - במיוחד מול מדינה שקוראת ופועלת להשמדתה", הצהיר נתניהו. על פי הדיווח בסוכנות הידיעות רויטרס, נתניהו, שיפגוש ביום שני את נשיא ארה"ב ברק אובמה, מעוניין בהצהרה יותר אגרסיבית של הנשיא האמריקני כלפי פרויקט הגרעין האירני והסנקציות העתידיות על המדינה.

אובמה מצדו התייחס לנושא במגזין אטלנטיק, לו העניק ריאיון מיוחד. "מבחינתנו, כל האופציות על השולחן כאשר אנו באים להתמודד עם הגרעין האירני", אמר נשיא ארה"ב, שהדגיש כי דרך הפעולה האחרונה שמועדפת עליו היא האופציה הצבאית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת