פרס: "אירן יודעת שאם הסנקציות לא יועילו, קיימות גם דרכים אחרות"

נשיא המדינה פתח את ביקורו בארצות הברית בריאיון לעיתונאית הבכירה ברברה וולטרס ברשת ABC. הוא ניסה לצנן את הדיווחים על תרחיש של תקיפה ישראלית, אך שיגר מסר מאיים לטהרן: "כל האפשרויות על השולחן"

נשיא המדינה שמעון פרס נחת הבוקר בניו יורק והחל את ביקורו בארצות הברית. עוד לפני שהחל את סבב הפגישות המדיניות המתוכננות, ביקר הנשיא באולפני רשת החדשות ABC - שם העניק ריאיון מיוחד לעיתונאית האמריקנית הבכירה ברברה וולטרס בתכניתה - "The View".

באופן טבעי, התמקד הריאיון בפגישתו הצפויה של פרס עם עמיתו האמריקני ברק אובמה ובסוגייה הבוערת שבה ידונו השניים - איום הגרעין האירני. בנושא זה, הזהיר הנשיא כי "הממשל בטהרן מממן את הטרור הבינלאומי ותומך בו. שילוב של עובדות אלה עם אפשרות שתהיה בידיו פצצה גרעינית מהווה סכנה לעולם כולו".

בהמשך לניסיונותיו לצנן את המתח העולה מהדיווחים על אפשרות לכאורה של תקיפה ישראלית על מתקני הגרעין של אירן, ניסה הנשיא להעביר לצופים מסר מרגיע ואמר: "ישנן שמועות וספקולציות רבות סביב הנושא ורובן אינן נכונות".

עם זאת, הזהיר פרס כי "כל האפשרות נמצאות על השולחן. כמובן שיש העדפה לפתור את הסכסוך בדרכים דיפלומטיות ואני מקווה שהסנקציות יעשו את העבודה, אך גם בממשל בטהרן יודעים היטב שאם העיצומים לא יניבו פרי - קיימות גם דרכים אחרות". כשנשאל על טיב מערכת היחסים בין ישראל לארצות הברית, השיב פרס כי "התיאום בינינו מלא ואני מלא הערכה לנשיא אובמה על עשייתו".

הזדמנות לרכוש חברים חדשים - בפייסבוק

פרט לסוגיות כבדות המשקל שלהן נדרש, שוחחו וולטרס ופרס גם על השקת עמוד הפייסבוק של הנשיא שתוכננה להיערך עם מייסד הרשת החברתית, מרק צוקרברג, בהמשך ביקורו בארצות הברית.

פרס ניצל את ההזדמנות כדי להזמין את המראיינת ואת קהל הצופים בריאיון להצטרף לעמוד שישיק. הריאיון הסתיים באווירה חמימה למדיי, כשוולטרס ביקשה מהנשיא לחתום את שיחתם בחיבוק ובנשיקה - ונענתה בחיוב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת