רמטכ"ל ארה"ב: "לא יעצנו לישראל לא לתקוף באירן"

חיזוק לישראל מצדה של ארה"ב? הרמטכ"ל האמריקני הגנרל מרטין דמפסי אמר היום במהלך שימוע בסנאט כי לא יעץ לישראל לא לתקוף באירן והוסיף: "היו לנו דיונים איתם בנוגע לזמנים"

אפשרות התקיפה הישראלית באירן מקבלת היום סוג של תמיכה מכיוון לא צפוי: הרמטכ"ל האמריקני הגנרל מרטין דמפסי אמר במהלך שימוע בקונגרס כי ארצות הברית לא יעצה לישראל שלא לתקוף באירן.

גנרל דמפסי גילה טפח משיחותיו עם הבכירים הישראלים בחודש שעבר. בשימוע שנערך בקונגרס הוסיף יו"ר המטות המשולבים כי "אנחנו לא יכולים להקל ראש ביריבים אפשריים בכך שאנחנו מכנים אותם 'לא רציונליים'".

לדברי דמפסי, ארצות הברית לא מורידה שום אופציה מהשולחן. רמטכ"ל ארה"ב הבהיר: "לא יעצתי לישראל לא לתקוף, היו לנו דיונים איתם בנוגע לזמנים".

נתניהו: "אדון עם אובמה על אירן"

ראש הממשלה בנימין נתניהו, היוצא בימים הקרובים לוושינגטון לפגישה המכרעת עם הנשיא אובמה, בירך על דוח הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית מערב שישי, המזהיר מפני המשך התרחבותה של תכנית הגרעין של הרפובליקה האסלאמית. "קיבלנו הוכחה חותכת נוספת בדוח סבא"א, שמוכיח שההערכות של ישראל מוצדקות ושאירן ממשיכה להתקדם בצעדים מהירים בתכנית תוך התרסה והתעלמות בוטה נגד החלטות הקהילה הבינלאומית", אמר נתניהו לפני יומיים.

ראש הממשלה סיפר על מטרת יציאתו לוושינגטון, שם ייפגש עם הנשיא האמריקני ברק אובמה. "האזור שלנו רוגש ומשתנה במהירות רבה, לרבות מעשי הטבח הנפשעים נגד אזרחים חפים מפשע בסוריה", אמר נתניהו. "במרכז דיוננו תעמוד אירן ותכנית הגרעין שלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת