מה עשה שליח האו"ם למזרח התיכון בוועידה בקטאר?

גורמים מדיניים בישראל מותחים הערב ביקורת על רוברט סרי, שליח האו"ם למזרח התיכון, אשר השתתף היום בוועידת הליגה הערבית בקטאר. בוועידה נשמעו האשמות רבות נגד ישראל, ביניהן גם מיו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן

בישראל מביעים זעם רב על כך ששליח האו"ם למזרח התיכון, רוברט סרי, משתתף בוועידה בדוחה שבקטאר, שבה נאמו היום בזה אחר זה מנהיגים ערבים, שהכחישו את הקשר ההיסטורי של מדינת ישראל לירושלים.

גורמים מדיניים טוענים שנוכחותו של סרי במקום היוותה מתן לגיטימציה של האו"ם לכינוס ול"התקפות הפרועות" שנשמעו בו.

מוקדם יותר הערב אמר נתניהו כי נאומו של אבו מאזן בוועידה "נאום הסתה קשה שנשמע מפי מי שטוען שפניו לכאורה לשלום". אבו מאזן, אמר כי ישראל "מעלה הילוך במה שהיא מחשיבה הקרב האחרון שלה בהפיכת ירושלים לבירתה". הוא הזהיר ש"ירושלים נמצאת בקונפליקט שאין לו תקדים" בגלל הריסת מבנים פלסטינים ובניית מבנים יהודים - כך לדבריו.

"הגיע הזמן שההנהגה הפלסטינית תפסיק להכחיש את העבר ולעוות את המציאות", הוסיף ראש הממשלה. "מזה אלפי שנים ירושלים היא בירתו הנצחית של העם היהודי. ירושלים, בריבונות ישראלית, תמשיך להיות פתוחה בפני בני כל הדתות. יש בה חופש פולחן מלא לכולם, וישראל תמשיך לשמור באדיקות על המקומות הקדושים לכל הדתות".

"ככה לא עושים שלום"

אבו מאזן זכה לתשואות בנאום כשאמר שהאזור כולו "יישאר ערבי בלב, ברוח ובנשמה, למרות הטיהור האתני נגד הפלסטינים". על כך אמר נתניהו: "אבו מאזן יודע היטב שלדברי הבלע שלו אין שחר, כולל הטענות חסרות הבסיס וחסרות האחריות לגבי מסגד אל-אקצה".

"מדינת ישראל מצפה ממי שכביכול דוגל בשלום, להכין את עמו לשלום ולדו-קיום ולא להפיץ שקרים והסתה", סיכם ראש הממשלה. "ככה לא עושים שלום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת