נתניהו לאבו מאזן: "דברי בלע והסתה, ככה לא עושים שלום"

ראש הממשלה בנימין נתניהו מתייחס הערב בחריפות לנאומו של יו"ר הרשות אבו מאזן, מוקדם יותר היום בקטאר. אבו מאזן דיבר על "התייהדותה" המכוונת של ירושלים, נתניהו בתגובה: "הגיע הזמן שההנהגה הפלסטינית תפסיק להכחיש את העבר ולעוות את המציאות"

נתניהו ואבו מאזן. ארכיון (חדשות 2)

לקראת מו"מ? נראה שלא: "נאום הסתה קשה שנשמע מפי מי שטוען שפניו לכאורה לשלום", כך התייחס הערב ראש הממשלה בנימין נתניהו לנאומו של ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן בדוחה שבקטאר.

אבו מאזן, שנאם בפתיחת ועידת הליגה הערבית, אמר מוקדם יותר היום כי ישראל "מעלה הילוך במה שהיא מחשיבה הקרב האחרון שלה בהפיכת ירושלים לבירתה". הוא הזהיר ש"ירושלים נמצאת בקונפליקט שאין לו תקדים" בגלל הריסת מבנים פלסטינים ובניית מבנים יהודים - כך לדבריו.

"הגיע הזמן שההנהגה הפלסטינית תפסיק להכחיש את העבר ולעוות את המציאות", הוסיף ראש הממשלה. "מזה אלפי שנים ירושלים היא בירתו הנצחית של העם היהודי. ירושלים, בריבונות ישראלית, תמשיך להיות פתוחה בפני בני כל הדתות. יש בה חופש פולחן מלא לכולם, וישראל תמשיך לשמור באדיקות על המקומות הקדושים לכל הדתות".

"ככה לא עושים שלום"

אבו מאזן זכה לתשואות בנאום כשאמר שהאזור כולו "יישאר ערבי בלב, ברוח ובנשמה, למרות הטיהור האתני נגד הפלסטינים". על כך אמר נתניהו: "אבו מאזן יודע היטב שלדברי הבלע שלו אין שחר, כולל הטענות חסרות הבסיס וחסרות האחריות לגבי מסגד אל-אקצה".

"מדינת ישראל מצפה ממי שכביכול דוגל בשלום, להכין את עמו לשלום ולדו-קיום ולא להפיץ שקרים והסתה", סיכם ראש הממשלה. "ככה לא עושים שלום".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת