"ממשל אובמה מעמיד את ישראל בסכנה"

מייק האקבי, שהתמודד ב-2008 על הזכות לייצג את הרפובליקנים בבחירות לנשיאות, תוקף את אובמה וממשלו, חושב שנתניהו הוא הצודק בעימות ואומר בריאיון ל"פגוש את העתונות": "כולנו מודאגים מאוד מזה שהכלב המטורף, הקצב מטהרן, ישיג נשק גרעיני"

אז עימות נוסף או ירח דבש מאוחר, מי שבטוח שנתניהו הוא הצודק זה מייק האקבי - הרפובליקני שהתמודד ב-2008 על הזכות לייצג את הרפובליקנים בבחירות לנשיאות ומוזכר כמי שיעשה את זה פעם נוספת. השבוע הוא מבקר בישראל ואנחנו תפסנו אותו לשיחה.

"אני חש בישראל במתח סביב הנושא האירני, לממשל של אובמה קשה להסביר למה הם מפעילים לחץ על ישראל להימנע מפעולה", אמר האקבי והוסיף: "איש אינו רוצה שישראל תנקוט פעולה צבאית אבל זו החלטה שעל ישראל לקבל. העולם צריך לעמוד מאחורי ישראל ולא לערער על כך. פעולותיה של ישראל להרחיק את אירן מפצצה גרעינית חשוב למדינות נוספות".

לדבריו של האקבי, "רוב האמריקנים, אולי בניגוד לנשיא, סבורים שאירן מונהגת בטירוף. דבריו של הגנרל דמפסי על כך שאירן מתנהגת ברציונאליות - מביכים. כולנו צריכים להיות מודאגים מאוד מזה שהכלב המטורף, הקצב מטהרן, ישיג נשק גרעיני".

האקבי התייחס גם לפגישת נתניהו-אובמה שצפויה להתקיים בחודש הבא ואמר: "נתניהו צריך להבהיר לנשיא ארה"ב שישראל תפעל על פי האינטרס שלה. אם ישראל לא תפעל להבטחת ביטחונה - היא תשלם מחיר גבוה בהרבה ממחיר פעולה נגד רצונו של אובמה".

"הרוב האמריקני יתמוך בפעולה ישראלית נגד אירן", אמר האקבי וסיכם: "ממשל אובמה מעמיד את ישראל בסכנה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת