רוסיה לישראל: אל תציתו את האזור

משרד החוץ הרוסי מזהיר את ישראל מפני אפשרות של תקיפה אפשרית באירן, שתביא לדבריו לתוצאות הרסניות לאזור כולו. "אני מקווה שישראל תבין את ההשלכות, הם צריכים להביא בחשבון תוצאות של מעשה כזה על עצמם", אמר סגן שר החוץ הרוסי

רוסיה מזהירה את ישראל ממתקפה (AP)

גובר הלחץ הבינ"ל על ישראל שלא לשקול פעולה צבאית באירן - הפעם מצד רוסיה: סגן שר החוץ הרוסי מזהיר את ישראל מפני ההשלכות של פעולה כזו על המצב באזור כולו. "כל אירוע אפשרי של מתקפה צבאית על אירן יביא תוצאות קטסטרופליות לאזור כולו ולכל מערכת היחסים הבינלאומיים", אמר היום במוסקבה גינאדי גטילוב.
"אני מקווה שישראל תבין את ההשלכות... הם צריכים להביא בחשבון את תוצאות מעשה שכזה על עצמם", הוסיף גטילוב.

ואולם באירן, למרות האיומים, נחושים להמשיך בתכנית הגרעין. אחרי כישלון משימת פקחי האו"ם במדינה אמר היום המנהיג הרוחני האייתולה עלי חמנאי כי תכנית הגרעין האירנית צריכה להימשך בנחישות וברצינות. עם זאת, הדגיש כי התכנית אינה לשם יצירת נשק גרעיני.

גם במערב מבקשים: לא לתקוף באירן

אמש הזהיר סגן הרמטכ"ל האירני כי אם אירן תרגיש שהאינטרסים הלאומיים שלה עומדים בסכנה, היא עשויה להפעיל מכת מנע.

הקריאה הרוסית לישראל עולה אחרי שיחות וקריאות חוזרות מצד גורמים ברחבי העולם, בהם מזכ"ל האו"ם באן קי מון. "לפתרון בעיית הגרעין האירנית אין אופציה - מלבד האופציה הדיפלומטית", אמר באן. גם שר ההגנה הבריטי קרא לישראל להפגין איפוק ובארצות הברית חוזרים ומזהירים שלא לבצע תקיפה באירן. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת