על רקע החשש מתקיפה: נתניהו ואובמה ייפגשו ב-5 במרס

ראש הממשלה בנימין נתניהו ייפגש עם נשיא ארצות הברית ברק אובמה בחמישה במרס. השניים צפויים לשוחח בסוגיית תקיפה אפשרית באירן. גורמים אמריקניים מביעים לאחרונה לחץ רב מפני אפשרות של תקיפה. הצד הישראלי מצדו מבקש מהאמריקנים להגביר את הסנקציות והלחץ על טהרן וחוששים שארה"ב מזלזלת באירן

פגישה קריטית בין אובמה לנתניהו (אבי אוחיון)

פגישה קריטית בין נתניהו לאובמה: ראש הממשלה ייפגש בחמישה במרס עם נשיא ארצות הברית בוושינגטון, על רקע חילוקי דעות בנוגע לאפשרות של תקיפה ישראלית באירן. הבית הלבן הודיע כי יועץ הנשיא לביטחון לאומי טום דונילון הזמין את נתניהו ואמר כי הנשיא מצפה לראות אותו.

בינתיים, נמשך הלחץ האמריקני על ישראל שלא לבצע תקיפה באירן. הנציגים הישראליים הבהירו בפגישות האחרונות שהתקיימו בין הצדדים כי יש להעמיד את אירן במבחן ולהגביר את הסנקציות והלחץ על טהרן. הישראלים אומרים כי ההזדמנות מוגבלת ומאחורי דברים אלה מתנהל ויכוח על המודיעין. האמריקנים סבורים שיש לחכות להחלטה של חמינאי ואילו הצד הישראלי אומר שארה"ב מזלזלת באירנים.

משלחת אמריקנית נחתה שלשום בישראל

כצעד מונע שלח הנשיא ברק אובמה בכירים מטעמו על מנת להיפגש עם ראש הממשלה בנימין נתניהו ועם שר הביטחון אהוד ברק. הבכירים מפצירים בפני השניים לא לצאת למתקפה מבלי לקבל את ברכת ארה"ב.

שלשום נחתה בישראל משלחת רשמית של בכירי ממשל אמריקנים, בראשה עומד היועץ לביטחון לאומי בבית הלבן טום דונילון. בהודעה רשמית מטעם הבית הלבן נמסר כי בביקורו ייוועץ דונילון עם בכירים ישראלים על מנת לדון איתם במגוון נושאים, בהם אירן, סוריה ובנושאים אזוריים נוספים. ההערכות הן כי עיקר השיחות יעסקו בתיאום ציפיות באשר לתקיפה ישראלית באירן. בהמשך השבוע אמור להגיע גם ראש המודיעין האמריקני ג'יימס קלאפר, על מנת לדון באותם הנושאים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת