גם השגריר באו"ם תוקף את אסד

שגריר ישראל באו"ם מצטרף ללחץ הבינלאומי המופעל על בשאר אסד. "נשיא סוריה אמנם רופא עיניים בהכשרתו, אבל הוא עסוק בלעוור את הקהילייה הבינ"ל. אסור לאו"ם לעמוד מנגד אל מול הזוועות המתרחשות מדי יום בסוריה", אמר בנאומו בעצרת

השגריר באו"ם רון פרושאור, יוצא נגד אסד (חדשות 2)

לאחר הגינויים שהשמיע היום הנשיא שמעון פרס כנגד נשיא סוריה בשאר אסד ומשטרו, תוקף הערב גם השגריר באו"ם רון פרושאור את מעשי הזוועה במדינה.

בדברים שנשא בפני העצרת הכללית של האו"ם, אמר פרושאור כי "האו"ם לא יכול עוד לעמוד מנגד ולצפות באדישות בטבח האכזר שאסד ומשטרו מבצעים מדי יום בסוריה. המראות של נשים וילדים מפוחדים, חסרי ישע ברחובות חומס - צריכים להיצרב בתודעה של כל אחד ואחת. על הקהילה הבינלאומית לפעול מיד להפסקת ההרג השיטתי של ילדים ואזרחים חפים מפשע".

בהמשך דבריו הזכיר פרושאור את הטבח שביצע אביו של בשאר, חאפז, לפני כשלושים שנים. "המעשים אז הובילו לרצח של עשרות אלפים, ועד היום נרצחו בסוריה למעלה מ-6,000. לצערי, מכונת ההרג ממשיכה בשלה".

"לאסד אמנם יש הכשרה של רופא עיניים אבל השימוש היחיד שהוא עושה בו, זה לעוור את הקהילה הבינלאומית מלראות את פשעי משטרו", סיכם השגריר הישראלי לאו"ם. "אומות העולם חייבות לראות מעבר למסך העשן ולהתייחס למצב בסוריה כי כל המפנה עורף לעם הסורי בשעה קריטית זו נותן את ידו להמשך שפיכות הדמים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת