ראשי הממשל בוושינגטון ייאלצו להכריע: לפגוש את פרס - או את נתניהו?

נשיא המדינה וראש הממשלה ישהו שניהם בחודש הבא בארצות הברית, שם ישתתפו באירועים שונים. כעת מנסים האמריקנים להסדיר מי מבין הבכירים יפגוש את האורחים מישראל. פרס יקבל אות מפעל חיים בוועידת אייפא"ק

בממשל האמריקני מתחבטים בשאלה איך למנוע מבוכה דיפלומטית מול ישראל בחודש הבא, כשראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא המדינה שמעון פרס ישהו במקביל בארצות הברית.

ב-1 במרס יגיע פרס לפתוח את ועידת השדולה הפרו-ישראלית בוושינגטון - אייפא"ק, שם יוענק לו אות הוקרה על מפעל חיים. במהלך הביקור הוא צפוי להיוועד עם ראשי הממשלה האמריקני, להשתתף באירועי הסברה בינלאומיים וכן לסייר ב"עמק הסיליקון". בפתח האירוע שתערוך אייפא"ק, יישא פרס נאום מדיני שלאחריו יחל גם בסבב מפגשים עם ראשי ההנהגה בוושינגטון.

אלא שבמקביל, ישהה גם ראש הממשלה בנימין נתניהו בארצות הברית. בלשכת נתניהו הודיעו היום על הביקור הצפוי, כשלושה שבועות לאחר הודעת לשכת הנשיא בנושא. על פי הנוהג עד כה בוועידת אייפא"ק, משתתף בה מדי שנה ראש מדינה אחד - הנשיא או ראש הממשלה. המנהיג השני מסתפק בברכת וידאו מצולמת.

בביקור פרטי שיקיים נתניהו בניו-יורק הוא ישתתף בטקס הוקרה לאביו, ההיסטוריון פרופ' בן-ציון נתניהו. כעת מנסים בממשל לחלק את סבב הפגישות שייערכו השניים במהלך הביקור בין הבכירים שם, ובהם הנשיא ברק אובמה, מזכירת המדינה הילרי קלינטון ושר ההגנה לאון פאנטה. כעת מסתמנת פגישה בין אובמה לבין נתניהו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת