מזכ"ל האו"ם: "ישראל ממשיכה לבנות בהתנחלויות"

באן קי מון השתתף בכנס הרצליה והתייחס בנאומו לבנייה בהתנחלויות: "ישראל ממשיכה לבנות באופן לא חוקי - נפגשתי עם פלסטינים ושמעתי את תסכולם". באן הצהיר כי יעשה הכל בשביל המשא ומתן. את נאומו פתח בעברית: "ערב טוב ושלום לכולם" אמר והפתיע את הקהל

מזכ"ל האו"ם באן קי מון, המבקר בימים אלה בישראל, נאם בכנס הרצליה והתייחס לבנייה בהתנחלויות. "אנו רואים שישראל ממשיכה לבנות התנחלויות במקומות רגישים וזה לא חוקי", אמר באן. "אתמול נפגשתי עם פלסטינים והם הביעו בפני תסכול בעניין זה". את דבריו העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

"אני אעשה הכל בשביל המשא ומתן עם הפלסטינים", הצהיר באן. "צריך להתגייס לנושא זה באופן רציני - אני מאמין שהזמן אוזל ואני חבר אמיתי של ישראל". באן הוסיף כי "העולם מוכן לעזור לישראל ולפלסטינים וכי אם הצ'אנס שיש עכשיו לא ינוצל הכנסים הבאים בהרצליה יתמודדו עם אתגרים קשים הרבה יותר".

הבוקר התרחשה תקרית חמורה במהלך ביקורו של מזכ"ל האו"ם ברצועת עזה כשאבנים ונעליים הושלכו לעברו ולעבר פמלייתו, שעה שסיירו הבוקר ברצועה.

על רקע המתיחות בדרום, בעקבות שיגור מטח שמונה הרקטות אמש לעבר יישובי עוטף עזה, הגיע הבוקר מזכ"ל האו"ם לרצועת עזה, והתקבל באלימות מצדם של משפחות האסירים הפלסטינים הכלואים בישראל. אמש, במהלך פגישתו עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ברמאללה, גינה מזכ"ל האו"ם את המשך הבנייה בהתנחלויות וקרא להפסקתה.

באן סייר מאוחר יותר לאורך יישובי עוטף עזה ונפגש עם בכירים ובני נוער מהאזור. הגעתו לאזור נעשית במאמץ לחדש את המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים.

צפו: שיירת מזכ"ל האו"ם הותקפה

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת