צפו: שיירת מזכ"ל האו"ם הותקפה בנעליים ובאבנים

עשרות פלסטינים תושבי עזה המתינו למזכ"ל האו"ם עם אבנים ונעליים, ותקפו את שיירת הרכבים שבה נסע בביקורו בעזה. השיירה המשיכה בנסיעה ונמלטה מההמון הזועם מבלי שאיש נפגע. כך זה נראה

מזכ"ל האו"ם באן קי מון הגיע לרצועת עזה כדי לבחון מקרוב את הפרויקטים של אונר"א ברצועה וזכה לקבלת פנים צוננת במיוחד: עשרות תושבי עזה נסערים המתינו לו עם אבנים ושלטים והשליכו לעברו נעליים.

שיירת הרכבים המשיכה בנסיעה בניסיון להימלט מהממון הזועם, שקרא קריאות גנאי לעבר באן וקילל אותו. למרבה המזל, התקרית הסתיימה ללא נפגעים, אך צרבה את הזעם הפלסטיני בביקור החריג.

על רקע המתיחות בדרום, בעקבות שיגור מטח שמונה הרקטות אמש לעבר יישובי עוטף עזה, הגיע הבוקר מזכ"ל האו"ם לרצועת עזה, והתקבל באלימות מצדם של משפחות האסירים הפלסטינים הכלואים בישראל. אמש, במהלך פגישתו עם יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ברמאללה, גינה מזכ"ל האו"ם את המשך הבנייה בהתנחלויות וקרא להפסקתה.

בהמשך היום צפוי באן לסייר לאורך יישובי עוטף עזה ולהיפגש עם בכירים ובני נוער מהאזור. הגעתו לאזור נעשית במאמץ לחדש את המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים. בערב ינאם מזכ"ל האו"ם בכנס הרצליה, וכן ייפגש עם שר הביטחון אהוד ברק בביתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת