שידור חי: "רוצה מדינה פלסטינית לצד ישראל"

במסגרת ביקורו של מזכ"ל האו"ם האו"ם בישראל, מקיים באן קי מון מסיבת עיתונאים משותפת עם ראש הממשלה נתניהו. "מחויבותו של נתניהו ראויה לציון בחתירה לשתי מדינות לשני עמים", אמר באן. מוקדם יותר נפגש עם הנשיא פרס והביע דאגה מדוח הגרעין האירני, אך אמר כי יש לפתור זאת בדיאלוג דיפלומטי

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום עם מזכ"ל האו"ם באן קי-מון שמבקר בישראל, ויערוך עימו מסיבת עיתונאים מיוחדת. את מסיבת העיתונאים אנו מעבירים בשידור חי כאן בחדשות 2 באינטרנט.

"הגיע הזמן ששני הצדדים יעשו צעדים משמעותיים לבניית אמון", אמר מזכ"ל האו"ם בהתייחסות ליחסי ישראל והפלסטינים, והוסיף "אני בביקורי אציין את דאגתי על המצב בעזה".

בדבריו, התייחס למצב הביטחוני נוכח האיום האירני ואמר "אני מודע לדאגה בישראל לנוכח האירועים באזור. בעת הזאת חשוב שאירן תוכיח שהפיתוח הגרעיני הוא לצרכי שלום בלבד, אני מאמין שהם עדיין לא עשו זאת".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ניצל את מסיבת העיתונאים כדי להתייחס לבחירות הפנימיות שנערכו בליכוד אתמול, בהן ניצח את יריבו משה פייגלין ברוב של כ-75%. "הגיעו 60 אלף איש להצביע ביום שהייתה הדחה של האח הגדול", אמר נתניהו.

בנוגע לסכסוך הישראלי פלסטיני אמר ראש הממשלה כי "ההתנחלויות הן לא מקור הסכסוך כי אם חלק מהתוצאה. עיקר הסכסוך הוא חוסר ההכרה בישראל כמדינת העם היהודי".

פרס: "הסנקציות על אירן אינן מספיקות"

מוקדם יותר נועד באן עם נשיא המדינה שמעון פרס, והתייחס לאיום האירני: "אני מודאג מהדוח האחרון של הסוכנות הבינלאומית לאנרגיה אטומית. עודדתי את הרשויות האירניות להוכיח שתוכנית הגרעין האירנית היא למטרות אזרחיות בלבד, אך אירן עדיין לא שכנעה בכך את הקהילה הבינלאומית".

מזכ"ל האו"ם הוסיף: "אנו מעוניינים לפתור את הסוגיה בדרכי שלום ובאמצעות דיאלוג דיפלומטי. אני קורא לאירן לפתוח בדיאלוג, וסבור כי אין אלטרנטיבה להשגת פתרון אלא רק בדרכי שלום".

פרס אמר בתגובה כי "בתקופה זו יש לאו"ם תפקיד מכריע במלחמה נגד הטרור העולמי שבראשו עומדת אירן . אף מדינה אינה חסינה מטרור - לא ארה"ב, לא מדינות באירופה ולא במזרח התיכון. ישראל מברכת על הסנקציות אך הן לבדן אינן מספיקות".

"יש לפעול ביד נחושה ולמנוע מאירן לבנות פצצה גרעינית להשמדה המונית. אני מצפה כי הקהילה הבינלאומית לא תסיר שום אופציה מהשולחן ותפעל בנחישות למנוע מאירן לבנות פצצה גרעינית", הדגיש פרס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק