נתניהו לגולשים ממדינות ערב: "אירן רוצה להשתלט על העולם"

בצ'אט שקיים הבוקר עם מאות גולשים ממדינות ערב בפייסבוק, בשפה הערבית, כתב ראש הממשלה נתניהו כי "יש קושי בהבנת הרצון של ישראל בשלום. על כן, אני פועל באינטרנט ורוצה לקרוא לכולכם להגיע ולבקר בישראל". הוא הוסיף, "אני מברך על הטלת הסנקציות על אירן" ומתח ביקורת על אבו מאזן והרשות

רה"מ ודוברו בערבית אופיר גנדלמן (חדשות 2)

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים הבוקר צ'אט בדף הפייסבוק שלו בערבית עם יותר ממאתיים גולשים שונים מרחבי העולם הערבי. "קיימת דעה שגויה על ישראל, ורבים מהערבים אינם יודעים כי ערביי ישראל משרתים בממשלה ובפרלמנט, ונהנים מכל הזכויות. קיים מצג שווא לפיו ישראל אינה רוצה שלום, וזה לא נכון", כתב נתניהו בין השאר, באמצעות דובר מחלקת ההסברה בערבית בלשכת ראש הממשלה, עופר גנדלמן.

"אני מקווה שישראל וסעודיה יכוננו יחסי שלום", השיב ראש הממשלה לשאלת גולש סעודי. "יש לנו אינטרסים משותפים בכלכלה ובפוליטיקה המקומית". בנושא המו"מ עם הפלסטינים כתב: "אנחנו רציניים לחלוטין בשיחות, אבל לצערי הצד הפלסטיני מתנגד".

לדבריו, "אני מוכן להגיע לרמאללה לנהל משא ומתן עם אבו מאזן. דחיפת המו"מ היא הדרך היחידה לעבר השלום, ועם ישראל רוצה שלום. אני תומך ברעיון השלום הכלכלי. זוהי הקדמה לשלום מדיני, משום שאנו זקוקים לשלום ובמדינה פלסטינית שתחיה עמנו בשלום. אני מקווה שאבו מאזן ינצל ההזדמנות".

צפו בצ'ט שקיים ראש הממשלה עם גולשים ממדינות ערב

"אירן מאיימת גם על מדינות ערב"

על האביב הערבי כתב נתניהו בשפה הערבית: "אנחנו רוצים את כינונן של דמוקרטיות ערביות, ומקווים שכך יקרה. הדבר דורש רפורמות וקידום זכויות אדם". הוא הוסיף, "אנחנו יודעים מהו ערך השלום, ואחד המכשולים בפני כך הוא הקושי בהבנת הרצון של ישראל בשלום. על כן, אני פועל באינטרנט ורוצה לקרוא לכולכם להגיע ולבקר בישראל".

"אני מברך על הטלת הסנקציות על אירן", כתב נתניהו. "אירן מאיימת על השלום, על ישראל, על מדינות ערב ועל המזרח התיכון כולו. היא מחמשת את ארגוני הטרור ומפתחת יכולת גרעינית על מנת להשתלט על האזור והעולם כולו".

על שאלה בנושא האזרחים הערבים בישראל השיב: "אני פועל נמרצות על מנת ליצור הזדמנויות כלכליות ומקומות עבודה בעבור הציבור הערבי בישראל, מה שיביא לשיפור מצבו. אני חושב שהמיעוט הערבי בישראל הוא חלק מהמדינה, ויש לו את כל הזכויות".

"אני מעריך מאוד את שאלותיכם", סיכם. "אנחנו רוצים יחסים טובים עם כל שכנינו ולפתור את הסוגיה הפלסטינית כך שנוכל כולנו לחיות בשלום". בתגובה האחרונה כתב: "איני יכול לענות על מאות שאלות. תודה על השתתפותכם. אחדש את השיחה בזמן מאוחר יותר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת