הנשיא פרס בוועידת דאבוס: "חזקו הכלכלה למען כוחות מתונים במזרח התיכון"

בוועידת דאבוס נמשכו גם היום הפגישות בין המנהיגים, כאשר הנשיא שמעון פרס ויו"ר בנק ישראל סטנלי פישר נפגשו עם יו"ר קרן המטבע הבינלאומי. "האביב הערבי הוא גם תביעה ליציאה מהעוני", אמר הנשיא פרס, "כלכלה חזקה תסייע בעלייתם של כוחות מתונים"

נשיא המדינה שמעון פרס ונגיד בנק ישראל סטנלי פישר, המשיכו את סדרת הדיונים במסגרת הפורום הכלכלי השנתי שנערך בדאבוס, שוויץ. השניים נפגשו עם יו"ר קרן המטבע הבינ"ל קריסטין להגארד, ושוחחו בעיקר על המצב הכלכלי במזרח התיכון בעקבות המשבר הכלכלי העולמי והשינויים המדיניים.

במהלך הדיון, הדגיש פרס בפני להגארד כי לקרן המטבע הבינלאומית יש תפקיד מכריע בהוצאתן של מדינות רבות במזרח התיכון ממעגל העוני. "האביב הערבי הוא לא רק תביעה לשינויים פוליטיים אלא בעיקר תביעה ליציאה מהעוני הקשה בו נתונים מיליוני אזרחים במזרח התיכון. הקהילה הבינלאומית יכולה להיות גורם מוביל בשיקום ובפיתוח הכלכלי של מדינות אלו ובכך לסייע לכוחות המתונים", הוסיף הנשיא.

בימים האחרונים נועד פרס עם נשיאים וראשי מדינות ובראשם ראש ממשלת דנמרק, נשיא פולין, ראש הממשלה הפלסטיני סלאם פיאד ונשיא דרום אפריקה ג'ייקוב זומא. פרס שוחח עם המנהיגים בניסיון לחזק את שיתוף הפעולה האסטרטגי עם מדינת ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק