אובמה: "הסנקציות על אירן נושאות פרי"

נשיא ארה"ב ברק אובמה העניק הלילה ריאיון לדיאן סוייר מרשת ABC, ובו התייחס בין היתר לסוגיית הגרעין האירני. לדבריו "הסנקציות הנוכחיות קשות מאי פעם, ונושאות פרי". בהמשך הריאיון התייחס אובמה להישגים הכלכליים והביטחוניים שאליהם הגיע הממשל בראשותו

יומיים אחר הכרזתו בנאום "מצב האומה" על כך ש"ארה"ב נחושה למנוע אירן גרעינית", הנשיא האמריקני ברק אובמה כבר מחמם מנועים לקראת הבחירות.

בריאיון בלעדי שהעניק הלילה לדיאן סוייר מרשת ABC, התייחס הנשיא אובמה לסוגיית הגרעין האיראני, ואמר כי "הסנקציות הנוכחיות הן הקשות אי פעם, ועל כן הן נושאות פרי".

במהלך הריאיון, התמקד בעיקר הנשיא האמריקני בסיכום הקדנציה הנוכחית שלו, תוך סקירת הישגי הממשל שבראשו עומד, בתחומי הכלכלה והביטחון הלאומי.

לטענתו של אובמה, הכלכלה האמריקנית נקלעה לסחרור בשל טעויות שנעשו טרם כהונתו, אך עם זאת הודה כי גם הוא ביצע לא מעט טעויות, במהלך הקדנציה שלו כנשיא המדינה.

אובמה בנאום על מצב האומה: "יש לנו מחוייבות ברזל לישראל"

בנאום החגיגי על "מצב האומה האמריקנית" שנשא לפני יומיים נשיא ארה"ב, ארצות הברית נחושה למנוע מאירן השגת נשק גרעיני". "אינני מוריד אף אפשרות מהשולחן על מנת להשיג מטרה זו", אמר הנשיא.

"פתרון של שלום לעניין זה עדיין אפשרי, ועדיף בהרבה, ואם אירן תשנה כיוון ותעמוד בהתחייבויותיה, היא תוכל לחבור בחזרה לקהילת האומות", אמר אובמה והוסיף: "קחו את אירן כדוגמה. דרך כוחה של הדיפלומטיה, עולם שהיה בדעות חלוקות בנוגע להתמודדות עם תכנית הגרעין האירנית עומד עכשיו מאוחד".

לגבי היחסים עם ישראל אמר בנאומו השבוע הנשיא אובמה: "מחויבות הברזל שלנו, ואני אכן מתכוון למחויבות ברזל, לביטחון ישראל, הניבה את שיתוף הפעולה הצבאי בקרוב ביותר בין שתי המדינות בהיסטוריה". 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק