פרס לעם האירני: הפילו את המשטר

נשיא המדינה שמעון פרס קורא לקהילה הבינ"ל לפעול נגד משטרו של אחמדינג'אד דרך העם. בדברים שאמר בוועידת דאבוס, קרא פרס לעודד את העם האירני להפיל את המשטר של אחמדיניג'אד ולצמצם את מעורבותה של אירן במזרח התיכון

לפעול נגד המשטר האירני דרך העם. פרס (רויטרס)

נשק חדש נגד אחמדינג'אד - העם האירני: על רקע המשבר בשיחות בין ישראל לפלסטינים, נשיא המדינה שמעון פרס השתתף הערב בדיון שעסק בנושא הסיכויים לשלום במזרח התיכון, בו האשים את נשיא אירן בפגיעה בסיכויים לשלום במזרח התיכון. במסגרת הכנס הכלכלי העולמי שמתקיים בדאבוס, קרא פרס להפיל את משטרו של נשיא אירן מחמוד אחמדינג'אד כדי להפחית את השפעתו במזרח התיכון.

בדיון שבו השתתף היום בוועידת דאבוס שבשוויץ, קרא פרס לקהילה הבינלאומית לעודד את העם האירני להפיל את משטרו של אחמדינג'אד כדי לצמצמם את השפעתו על האזור. " האירנים הפכו את רצועת עזה לבסיס שיגור רקטות לישראל, וחיזבאללה כמעט חיסל את לבנון. הקהילה הבינלאומית צריכה לגרום לאנשים באיראן להאמין כי הם מסוגלים להפיל את השלטון שלהם. אירן זו המדינה היחידה בעולם שקוראת בגלוי להרוס מדינה אחרת - את ישראל", אמר פרס.

נשיא המדינה השתתף בדיון מיוחד שעסק במזרח התיכון, יחד עם ראש הממשלה הפלסטיני סלאם פיאד על אותה בימה. על רקע מצב השיחות בין ישראל לפלסטינים, אמר פרס כי "אסור לקדש תאריכים ואולטימטומים, יש לקדש את תהליך השלום בלבד". הנשיא הדגיש כי הוא חרד לגורל תהליך השלום בין ישראל לפלסטינים וכי שקט, בטחון ושלום ישררו באזורנו רק כאשר יושלם תהליך שלום מלא שיוביל לכינון שתי מדינות לשני העמים. "הפער בין הצדדים קטן ממה שחושבים", הדגיש הנשיא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת