בכיר אש"ף: "איש לא יכול לשלוט בהמונים"

עוד סבב פגישות בין ישראל לפלסטינים הסתיים, ללא התקדמות. כעת, מעריכים כי הפלסטינים ימשיכו לנסות ולהתקבל כחברה מלאה באו"ם - בתמיכת הרחוב. "אם הדברים יצאו משליטה, אין לאף אחד את היכולת לשלוט בהמונים", מזהיר חבר הוועד הפועל של אש"ף, "האביב הערבי השפיע רבות"

ההפגנות בספטמבר בגדה המערבית, ארכיון (חדשות 2)

חמש פגישות נערכו באחרונה בעמאן בין יצחק מולכו לסאיב עריקאת, בניסיון להביא לפריצת דרך במו"מ המדיני התקוע בין ישראל לפלסטינים. אמש, נערכה עוד פגישה בין השניים שניסו לגשר על הפערים - אך לשווא. כעת, מבטיחים הפלסטינים להגביר את צעדי המחאה בעקבות מה שהם מכנים "חוסר רצינות ישראלית".

העיתון "מעריב" מדווח כי על פי הערכות, הפלסטינים יגרמו לפיצוץ המשא ומתן וימשיכו את המהלך שהחלו בחודש ספטמבר האחרון להכרת האו"ם במדינה עצמאית. במקביל, מנסה מלך ירדן עבדאללה להמשיך בקיום השיחות, אך נדמה כי יו"ר הרשות אבו מאזן ממשיך להתבצר בעמדותיו.

בהמשך לעקשנות הפלסטינית, התבטא חבר הוועד הפועל של אש"ף חנא עמירה, שעל אף שלא מסר את כל התכניות העתידיות של ההנהגה הפלסטינית, סיפר כי הפעם כישלון השיחות לא יתקבל בצורה יפה ברחוב הערבי בגדה. "כשאוכלוסיה גדולה יורדת לרחוב להפגין ללא אלימות, תהיה לזה השפעה גדולה יותר מפעולות אלימות מכיוון שאז ישראל לא יכולה להגיב באלימות", אמר.

"אם הדברים יצאו משליטה אין לאף אחד את היכולת לשלוט בהמונים", הוסיף עמירה, "ההפגנות של מאות האלפים במצרים, סוריה ותוניסיה השפיעו מאוד על ההחלטה לנקוט בהתנגדות עממית לא אלימה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק