נשיאה הסרבי של בוסניה מבקר בישראל: "תומכים בכם"

מלורד דודיק, נשיאה הסרבי של רפובליקת סרפסקה בבוסניה והרצגובינה, ביקר השבוע בישראל והדגיש את תמיכתו במדיניות נגד המהלך החד-צדדי של הרשות הפלסטינית באו"ם. "הסכם צריך לטמון בחובו את שני הצדדים, כלומר גם את ישראל – ורק הסכם כזה יכול להיות ארוך טווח ולהחזיק", הוא אומר בראיון בלעדי לערוץ הכנסת

נשיאה הסרבי של בוסניה והרצגובינה מלורד דודיק ביקר השבוע בישראל, נפגש עם שר החוץ אביגדור ליברמן והנשיא שמעון פרס והעניק ראיון בלעדי לערוץ הכנסת. הביקור נועד להדגיש את עמדתו הפרו-ישראלית. "אני רוצה לומר שבזמן מבצע 'עופרת יצוקה', הייתי בין המנהיגים שתמכו בפעולות ישראל כי חשבתי שזה הכרחי ליציבות האזור", הוא אומר בראיון.

דודיק מוצא קווי דמיון רבים בין המצב בו נמצאים הסרבים בבוסניה, לבין המתרחש באזורנו. אחד מהם - קיומן של קבוצות אסלאמיות קיצוניות במדינה, המנסות להפר את הססטוס-קוו. "המוסלמים ביגוסלביה לשעבר היו המוסלמים החילוניים ביותר", הוא אומר. "עם זאת, התפתחות המצב והמלחמה הביאו הרבה לוחמי ג'יהאד לאזור הזה, שזרעו שם טרור. אנחנו מתמודדים עם תנועה ווהאבית ותנועה סלפית חזקות".

דודיק מדגיש לכל אורך הראיון את אהדת מדינתו לישראל. הוא אומר כי הוא לא התלבט לרגע כאשר התנגד להכרזה החד-צדדית על המדינה הפלסטינית באו"ם. "הסכם צריך לטמון בחובו את שני הצדדים, כלומר גם את ישראל - ורק הסכם כזה יכול להיות ארוך טווח ולהחזיק. אנחנו תומכים בו, אנחנו תומכים בצד של ישראל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת