ארה"ב: נערכים לאפשרות של תקיפה ישראלית באירן

הממשל האמריקני החל להיערך לתקיפה ישראלית באירן, במטרה להגן על המתקנים האמריקניים במפרץ הפרסי, שעלולים להיפגע. ה"וול סטריט ג'ורנל" מדווח הבוקר כי בפנטגון רועננו תוכניות הגנה, וכי הבית הלבן מזהיר את ישראל מפני פעולה עד לבחינת השפעת הסנקציות. שלשום שוחח אובמה עם נתניהו ודרש הסברים על חיסול המדען בטהרן

ארה"ב: נערכים לתקיפה ישראלית באירן (חדשות 2)

ארה"ב מגבירה היערכות לגבי אפשרות של תקיפה ישראלית באירן. על פי הדיווח הבוקר ב"וול סטריט ג'ורנל", בפנטגון רעננו את תוכניות הגנה על מבנים אמריקניים במזרח התיכון ובמפרץ הפרסי, כהכנה להגברת המתיחות.

בכיר בצבא האמריקני אמר לעיתון כי "ככל שעובר הזמן, אנו מודאגים מתקיפה ישראלית באירן". הבית הלבן העביר מסר לישראל ובו הם דורשים להמתין עד לבחינת השפעת הסנקציות שהטיל המערב על תכנית הגרעין של המדינה.

על פי הדיווח, נשיא ארה"ב ברק אובמה, שר הגנה האמריקני ליאון פנטה ובכירים נוספים בבית הלבן, הזהירו את הממשל הישראלי מפני נקיטת צעדים באירן, כיוון ש"ההשלכות עשויות להיות גורליות".

בכירים בצבא האמריקני סיפרו לעיתון כי צבא ארה"ב נערך למספר תרחישים אפשריים, במידה ואכן ישראל תתקוף באירן. עוד צוין בדיווח כי כי ביקורו של הגנרל מרטין דמפסי, ראש המטות המשולבים של הצבא האמריקני, בשבוע הקרוב בישראל, יעסוק גם כן בסוגית הגרעין האירני.

אחרי החיסול באירן: אובמה "דרש הסברים" מנתניהו

ביום חמישי האחרון קיים ראש הממשלה בנימין נתניהו שיחה עם הנשיא אובמה, בעניין המשבר האירני. במהלך השיחה, דרש אובמה מנתניהו הסברים להתנקשות המסתורית באחד ממדעני פרוייקט הגרעיו באירן. גורמים מלשכת ראש הממשלה הגדירו את השיחה כ"טובה"

בלשכתו של נתניהו הגדירו את השיחה "ארוכה וטובה". בבית הלבן מסרו כי שני המנהיגים עסקו, בין היתר, בהתפתחויות האחרונות הנוגעות לאירן - וכן כפי שנאמר שם: "במאמצי הקהילה הבינלאומית לדרוש מאירן לקבל על עצמה את האחריות לכך שהיא אינה עומדת במחויבותיה".

מאחורי הנוסח הדיפלומטי, נראה כי בהמשך לגינויים שנשמעו אתמול מכיוון וושינגטון על חיסול מדעין הגרעין האירני, דרש אובמה הסברים מישראל לנוכח פרסומים שונים והאשמות השלטונות בטהרן שלפיהם הייתה ידה של ירושלים באירוע.

נוסף על כך, נראה כי הנשיא האמריקני ביקש להבהיר לנתניהו את הציפייה של ארה"ב מישראל בסוגיה האירנית. עניין זה מהווה חוליה נוספת בשרשרת מאמצי ההרגעה של וושינגטון, שמנסה להניא את ירושלים מלפתוח בפעולה צבאית נגד מתקני הגרעין של הרפובליקה האיסלאמית ודורשת תיאום בכל עניין בנושא זה.

בהקשר זה, נכתב בהודעת הבית הלבן: כי "הנשיא חזר על המחויבות הבלתי מעורערת של ארצות הברית לביטחונה של ישראל. הוא וראש הממשלה (נתניהו) הבטיחו לעמוד בקשר בשבועות הקרובים ולעדכן האחד את השני בהתפתחויות בנושא".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת