האיחוד האירופי: נבנה ונפתח את שטחי C עבור הפלסטינים

אנשי האיחוד האירופי החליטו להתעלם מהעובדה שהריבונות בשטחי C שבגדה שייכת לישראל, והבטיחו "לחזק את האוכלוסיה הפלסטינית בשטח" . בין השאר, יבנו האירופים בתי ספר, מבני ציבור, וישפצו את התשתיות האזרחיות

הפלסטינים יתעלמו מישראל, ויבנו בשטחים (רויטרס)

האיחוד האירופי דואג לגנות כל מהלך ישראלי לבנייה בשטחים, אך כעת הוא יחל בפעילות למען הפלסטינים מהגדה המערבית. דוח חדש מטעם האיחוד, שפורסם בעיתון "אינדיפנדנט" הבריטי, מעלה אפשרות שמדינות האיחוד יסייעו לפלסטינים לפתח את השטחים המוגדרים "שטחי C", הנמצאים תחת שליטה ישראלית מלאה.

בדוח מביעים נציגי האיחוד דאגה מהגידול המשמעותי במספרם של הישראלים המתגוררים בשטחים אלו, במקביל לירידה הנמשכת במספר התושבים הפלסטינים הנמצאים במקום. "האיחוד האירופי מנסה לשכנע את הצדדים לעצב מחדש את שטחי C, ויתמוך בבנייה ופיתוח של התשתיות הפלסטיניות הנמצאות במקום: בתי ספר, מרפאות ואפשרות גישה נוחה למים", לשון הדוח.

אנשי האיחוד האמונים על הדוח מסבירים כי פעילותם באזור נחוצה, בשל הפעילות הישראלית להריסת בתים, מבני ציבור ומקומות עבודה. "חלון ההזדמנויות לפתרון שתי המדינות לשני עמים הולך ונסגר. אנו צריכים לדאוג שלאוכלוסיה הפלסטינית יהיו מספיק משאבים להמשך ההתפתחות הדמוגרפית והכלכלית שיהיו מעשיות עבור מדינה פלסטינית עתידית", אמרו.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת