היום: מפגש מדיני נוסף בירדן

נציגו של ראש הממשלה נתניהו עו"ד יצחק מולכו, ייפגש היום בעמאן עם נציג הרשות הפלסטינית סאיב עריקאת. זהו המפגש השני המתקיים בתוך שבוע בחסות הירדנים והקוורטט. בתום המפגש הראשון הביעו הצדדים אופטימיות זהירה וגם כעת נראה כי אין ציפיות להתקדמות משמעותית

שומרים על אופטימיות זהירה (חדשות 2)

בירדן תתקיים היום הפגישה השנייה בתוך שבוע בין שליחו של ראש הממשלה עורך הדין יצחק מולכו, לבין ראש צוות המשא ומתן הפלסטיני ד"ר סאיב עריקאת.

הנציגים צפויים להיפגש היום כחלק מסבב הפגישות בעמאן, המתקיים בחסותם של ירדן ושל נציגי הקוורטט, ונועד לבדוק אם ניתן לחדש את המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים.

הפגישה הראשונה בין הצדדים שהתקיימה בשבוע שעבר וארכה כ-3 שעות, הוגדרה על ידי כל המעורבים כ"חיובית". אך למרות הדיווח על האווירה הטובה בפגישה הקודמת, הציפיות להתקדמות משמעותית אינן גדולות.

הפגישה הראשונה: "מעשית ומוצלחת"

לאחר המפגש המדיני הראשון שנערך בשבוע שעבר, מסר שר החוץ של ירדן באמצעות חשבון הטוויטר שלו כי הפגישה היתה מעשית ומוצלחת, אך כי אין להעלות את רף הציפיות נוכח הפערים בעמדות של שני הצדדים.

במהלך המפגש הראשון הוצג בפני הפלסטינים מסמך המונה 21 עקרונות עליהם ישראל רוצה לשמור במהלך השיחות. בין היתר, ישראל הבהירה במסמך את צורכי הביטחון שלה בכל הסדר שיגובש, כולל הדרישה לנוכחות ישראלית בבקעת הירדן. במקביל, עריקאת העביר למולכו שני מסמכים, האחד על עמדת הפלסטינים בסוגיית הגבולות והשני על עמדת הפלסטינים על סידורי הביטחון.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת