"המו"מ חשוב לישראל - גם אם לא יהיו תוצאות"

לקראת פגישת שליח רה"מ עם נציגי הרשות הפלסטינית בתיווך ירדני, מביע שר הביטחון אהוד ברק אופטימיות באשר לתוצאות השיחות. "יש לנו מספיק אויבים", אמר שר הביטחון בריאיון לגלי צה"ל, "אין סיבה שלא נפעל להורדת המתחים עם הפלסטינים, עם הטורקים ועם המצרים, אפילו אם לא בטוח שנראה תוצאות"

ברק אופטימי לגבי המו"מ. ארכיון (חדשות 2)

שר הביטחון אהוד ברק מביע הבוקר תקווה בנוגע לחידוש המשא ומתן עם הפלסטינים. בראיון לתכנית "בוקר טוב ישראל" בגלי צה"ל הסביר ברק כי לדעתו, גם אם לא יובילו המגעים להתקדמות תהליך השלום, לפחות יתרמו בכך שיפחיתו את הבידוד המדיני אליו נכנסה ישראל.

"למדינת ישראל יש כיום מספיק אויבים במזרח התיכון", אמר ברק בפתח דבריו, "אין סיבה שלא נפעל להורדת המתחים עם הפלסטינים, עם הטורקים ועם המצרים, אפילו אם לא בטוח שנראה תוצאות". עוד אמר ברק כי הוא מתנגד לכל תנאי מוקדם שיציבו הפלסטינים ואמר: "הצבת התנאים צריכה לקרות בתוך חדר המשא ומתן, ליד השולחן, ולא לפני תחילתו".

למרות חשיבותו של הליך המשא ומתן לדבריו, שר הביטחון אינו אופטימי לגבי הישגים כלשהם כבר בפגישה הראשונה. "לחשוב שהפגישה הראשונה בין הצדדים תוביל להתקדמות משמעותית זה יומרני", אמר ברק, "קודם כל, יש מבחינתנו חשיבות לכך שיהיה ברור שמדינת ישראל פועלת בצורה אמיתית ונכונה. הדבר הזה מהותי ויכול לפגוע באפקטיביות של הניסיונות לבודד את ישראל מבחינה מדינית".

בהמשך דבריו, התייחס ברק לאיום האירני. ברק שיבח את השינוי בהתבטאויות האמריקניות בנושא, שהחלו לאחרונה להעביר ביקורת פומבית על הגרעין האירני. "הם מתבטאים יותר בבירור, זה משקף דבר אמיתי", אמר ברק, "האמריקנים באמת מתכוננים לכל האפשרויות", והוסיף: "לא אתפלא אם יוטל חרם על הבנק המרכזי בטהרן".

לאחר מכן, התייחס שר הביטחון לנושא הבוער בימים האחרונים: הדרת נשים והמאבק בין חילונים לחרדים. "המצב בו ילדים קטנים עונדים טלאים צהובים בהפגנות הוא פשוט מזעזע", אמר ברק, "אני שמח שחלק מראשי העדה מגנים בקול ברור את הדבר הזה. מדובר באנשים קיצוניים, ואני לא חושב שהמתחים ייעלמו בקרוב. יש לנו הרבה עבודה בנושא, גם נגד הדרת נשים בתחבורה הציבורית, וגם להביא לכך שחרדים ישתתפו בנטל של נשיאה בעול וישתלבו בשוק העבודה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת