נכשל ניסיון נוסף לחידוש המו"מ

חודש לפני תום תקופת הזמן שקצבה הקהילה הבינלאומית לישראל ולפלסטינים להגיש הצעות מעשיות לחידוש המשא ומתן, הגישו הפלסטינים הצעה לישראל לשוב לשולחן השיחות. בבסיס ההצעה: שחרור של 100 אסירים במקום דרישה להקפאת הבנייה בהתנחלויות. נתניהו דחה ההצעה - והצדדים מאשימים זה את זה באחריות

ניסיון נוסף לחדש את המשא ומתן בין ישראל לפלסטינים מגיע למבוי סתום: הרשות הפלסטינית הגישה לאחרונה הצעה חדשה לחידוש המשא ומתן עם ישראל, שהועברה לירושלים באמצעות גורם בינלאומי. ראש הממשלה נתניהו דחה את תנאי ההצעה, מה שמעורר מחדש את חילופי ההאשמות בין הצדדים בסוגיית האחריות לכישלון המגעים עד כה.

בהצעה החדשה, מפגינים הפלסטינים התגמשות לדבריהם, ומוכנים להסיר את התנאי המוקדם שהציבו בו הם מבקשים להקפיא לחלוטין את הבנייה בהתנחלויות. במקום, מבקשים הפלסטינים בהצעה החדשה לשחרר כ-100 אסירים מהתקופה שלפני אוסלו.

ישראל: זה תרגיל; הפלסטינים: נתניהו לא רוצה מו"מ

הדרישה הזאת הוגשה לישראל כמה וכמה פעמים בעבר, ונדחתה על ידי ממשלות ישראל. ראש הממשלה נתניהו סירב גם להצעה הזאת, ומהרגע הזה התחדשו ההאשמות ההדדיות בעניין האחריות לכישלון המגעים. ישראל טוענת כי מדובר ב"תרגיל" נוסף והוכחה לכך שהפלסטינים רק עסוקים בהחלפת תנאי בתנאי לחידוש המשא ומתן ושישראל מוכנה כל הזמן למו"מ, ללא תנאים מוקדמים.

הפלסטינים, מצדם, טוענים כי הסירוב של נתניהו מוכיח כי הוא אינו רוצה משא ומתן. בעוד חודש תסתיים תקופת הזמן שקצבה הקהילה הבינלאומית לישראל ולפלסטינים להגיש הצעות מעשיות לחידוש המשא ומתן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת