חנאן עשראווי: "ייתכן שאש"ף יחליט לבטל את ההכרה בישראל"

הבכירה הפלסטינית התייחסה לבנייה בחלקיה של ירושלים שמעבר לקו הירוק ואמרה כי מדובר בצעד "גזעני" שעמיתיה ינהלו נגדו מאבק משפטי בינלאומי. היא איימה כי בהיעדר התקדמות מדינית, צפוי ארגונהּ לאמץ עמדות רדיקליות

חנאן עשראווי (AP)

הקיפאון המדיני נמשך, והביטויים להקצנה בעמדות הצד הפלסטיני הולכים וגוברים: יומיים אחרי שבכיר פתח הבהיר כי "אין סיבה להבדיל בין יפו לבין רמאללה", אמרה הערב חנאן עשראווי, חברת הוועד הפועל של אש"ף, כי במקרה של ייאוש מהניסיונות לחתור להסכם שלום - עומדת על הפרק אפשרות שבארגון יבטלו את ההכרה בישראל.

עשראווי אמרה את הדברים בריאיון לרדיו "קול פלסטין". היא ציינה כי הצעת החלטה בנושא טרם עלתה לדיון במוסדות אש"ף, אך הבהירה כי לנוכח מצב הדברים, לא מן הנמנע שכך יהיה לבסוף.

הבכירה הפלסטינית התייחסה גם לבנייה בירושלים, שאותה הגדירה "מהלכים המונעים מהגזענות של ישראל והניסיון לחזק את מעמד העיר כבירתה", ואמרה כי באש"ף מתכוונים לנקוט תגובה בדמות "מאבק משפטי בינלאומי לרדיפת ישראל".

"לא ננהל משא-ומתן לשם משא-ומתן"

בכיר פתח שהתבטא בשבת ואמר כי "אין סיבה להבדיל בין יפו לבין רמאללה" הוא מוחמד אשתייה, חבר הוועד המרכזי של התנועה. הוא ניבא תחזית מדינית קודרת ל-2012.

"אנחנו צפויים להתמודד עם חלל פוליטי יוצא דופן", הוא הסביר. "האמריקנים יהיו עסוקים בבחירות ואירופה תמשיך לטבוע במשבר האירו. גם למדינות ערב יש כעת את הצרות שלהן. בכל הזמן הזה תמשיך ממשלתו של נתניהו לסרב להגיע לפתרון מוגמר. השאיפה שלו היא לנהל משא-ומתן לשם המשא-ומתן. במקביל, הוא מרחיב התנחלויות כמו הר חומה, ובדרך זו מספח שטחים ויוצר רצף עם בית סחור, בית ג'אלה, בית לחם והכפרים בסביבה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת