ליברמן: "לא נתנצל בפני אירופה - להיפך"

שר החוץ אביגדור ליברמן ממשיך לתקוף את מדינות אירופה ואומר כי נדמה שהן מדברות על סנקציות נגד אירן, רק כדי להרגיע את ישראל ולא כדי לפעול ברצינות מול האירנים. בכנס שגרירי ישראל שנערך בצהריים, גינה ליברמן את אירופה, בכל הנוגע לביקורת על הבנייה בשטחים, ואמר שישראל לא צריכה להתנצל או להצטדק בפני אף אחד

"משיב אש" לביקורת האירופית: שר החוץ אביגדור ליברמן מתייחס הערב למשבר החריף עם מדינות אירופה, ושב ותוקף את הביקורת על ישראל. "אין לנו על מה להתנצל - אלא להיפך", הדגיש ליברמן. "לדמוקרטיה הישראלית אין מה להתבייש מול אף אחת מהדמוקרטיות באירופה, גם מול הדמוקרטיה הבריטית המפוארת, ואיננו צריכים עצות כיצד לנהוג בפורעים שעוברים על החוק ביו"ש או בכל מקום אחר בארץ".

"המדינות שפרסמו את הודעת הגינוי צריכות להבין שהבניה ביו"ש אינה מכשול לשלום ומי שמכשיל את המו"מ ואת הסיכוי לשלום הם הפלסטינים בסירובם לנהל מו"מ", המשיך שר החוץ.

על אירן: "כל החלטה שנקבל - תהיה שקולה ומחושבת"

גם בסוגיית הגרעין האירנית, טען ליברמן - "אמרנו לכם". "ההערכות שלנו לאורך השנים היו עקביות וגם דו"ח סבא"א וגם דברי פאנטה מוכיחים שהן גם היו נכונות. כמו אז גם עכשיו אנו צודקים, כאשר אנו דורשים להטיל סנקציות מיידיות על הבנק המרכזי באיראן ועל תעשיית הנפט והגז שלהם.", אמר שר החוץ. "כל החלטה שנקבל תהיה שקולה ומחושבת, אבל יש צורך לקבל החלטות אמיצות באופן מיידי וזו הצפייה שלנו מהקהילה הבינלאומית".

ליברמן התייחס גם למשא ומתן התקוע מול הפלסטינים. "בעשור הקרוב זה המצב וצריך לדעת להתמודד איתו בצורה שתהיה הכי טובה עבור שני הצדדים, ותאפשר לשמר את היציבות, שיתוף הפעולה הכלכלי והביטחוני ולייצר צמיחה ברשות הפלסטינית", אמר והדגיש: "שום ויתור טריטוריאלי לא יפתור את הסוגיות האמיתיות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת