בכיר בפתח: "אין סיבה להבדיל בין יפו לרמאללה"

באירוע שערך ארגונו של אבו מאזן לרגל חג המולד, ניבא מוחמד אשתייה תחזית מדינית קודרת ל-2012 ותקף את רה"מ נתניהו, שלדבריו "שואף לנהל משא-ומתן לשם המשא-ומתן". הוא אמר כי תוואי גדר ההפרדה "חוסם את הדרך שעבר ישו מירושלים לבית לחם"

בונים בהתנחלויות. ארכיון (רויטרס)

הקיפאון בזירה המדינית נמשך, ובסביבתו של אבו מאזן ממשיכים להקצין את הקו נגד ישראל. כמה ימים אחרי שיו"ר הרשות עצמו נפגש בטורקיה עם המחבלת אמנא מונא, שהייתה מעורבת ברצח הנער אופיר רחום ז"ל ששוחררה בתמורה להשבתו של גלעד שליט, הבהיר בכיר בתנועתו כי מבחינת פתח - "אין שום סיבה להבדיל בין רמאללה לבין יפו".

האיש, מוחמד אשתייה, הוא חבר בוועד המרכזי של פתח. בריאיון שהעניק לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" הוא ניבא תחזית מדינית קודרת ל-2012. "אנחנו צפויים להתמודד עם חלל פוליטי יוצא דופן", הוא הסביר. "האמריקנים יהיו עסוקים בבחירות ואירופה תמשיך לטבוע במשבר האירו. גם למדינות ערב יש כעת את הצרות שלהן. בכל הזמן הזה תמשיך ממשלתו של נתניהו לסרב להגיע לפתרון מוגמר. השאיפה שלו היא לנהל משא-ומתן לשם המשא-ומתן. במקביל, הוא מרחיב התנחלויות כמו הר חומה, ובדרך זו מספח שטחים ויוצר רצף עם בית סחור, בית ג'אלה, בית לחם והכפרים בסביבה".

את הריאיון ל"מען" העניק אשתייה בצדה של ארוחת ערב שערכו אנשי פתח בבית לחם, לרגל חג המולד הנוצרי ותחילת השנה האזרחית החדשה. באירוע השתתפו גם בכירים נוספים ברשות, ובהם תאופיק טיראווי - יועצו הביטחוני של אבו מאזן ולשעבר ראש המודיעין הכללי הפלסטיני.

בהקשר לאירועי החג הנוצרי והמציאות הביטחונית והמדינית, אמר אשתייה באירוע כי "הוועד המרכזי של פתח עוקב אחר ההרחבה המאסיבית של ההתנחלויות באזור בית לחם. תוואי חומת ההפרדה חוסם את הדרך שעבר ישו מירושלים לבית לחם". הוא התייחס לנוצרים המתגוררים בשטחי הרשות ואמר כי אלה מהווים "חלק מהפסיפס שממנו מורכב העם הפלסטיני".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת