טורקיה מצטרפת לאירופה: "ישראל ממוטטת את הבסיס לשלום"

לאחר הגינוי במועצת הביטחון של האו"ם והמשבר הדיפלומטי עם גרמניה, בריטניה וצרפת - גם טורקיה מצטרפת לביקורת העולמית על ההתנחלויות. "ממשלת ישראל ממשיכה להוות מכשול בפני חידוש המשא ומתן", נכתב בהודעה חריפה מטעם משרד החוץ הטורקי. "יש להפסיק את הפעילות הממוטטת את הבסיס לשלום"

נתניהו וארדואן. מצטרף לעליהום (חדשות 2)

טורקיה מצטרפת ל'עליהום' האירופי נגד מדיניות ישראל: אחרי הגינוי החריף מצד בריטניה, צרפת, גרמניה ופורטוגל על מדיניות ישראל, מפרסם היום גם משרד החוץ הטורקי הודעת גינוי רשמית וחריפה ביותר נגד מה שהוא כינה "מדיניות ההתנחלות של ממשלת ישראל", בקריאה להפסיקה באופן מיידי - כך מדווחים היום כלי תקשורת בטורקיה.

"ממשלת ישראל ממשיכה להוות מכשול בפני חידוש המשא ומתן הישיר בין ישראל לפלסטינים, והמדיניות שלה נוגדת את חזון שתי המדינות", נכתב בהודעה של משרד החוץ הטורקי. מדובר בהודעה המצטרפת לשורת גינויים מצד אנקרה למדיניות ישראל בהתנחלויות בחודשים האחרונים.

פסגה מחבקת בטורקיה

בהודעה החריפה נכתב עוד כי "טורקיה קוראת לישראל לפעול באופן שיעלה בקנה אחד עם האחריות המוטלת על כתפיה, בהתאם לחוק הבינלאומי, ולהפסיק את הפעילות הממוטטת את הבסיס לשלום".

בשבוע האחרון נועד אבו מאזן עם ראשי הממשל הטורקי - ובהם הנשיא עבדאללה גול, ראש הממשלה ארדואן ושר החוץ דאבוטולו, שקיבל את פניו עם הגעתו לביקור הרשמי במדינה. יו"ר הרשות שוחח עם הבכירים באנקרה על המשך המאבק הפלסטיני להשגת הכרה בהקמתה של מדינה פלסטינית באו"ם. בטורקיה שבו והדגישו את התמיכה חסרת הפשרות במהלך הפלסטיני, כמו גם במאמצי הפיוס בין פת"ח לחמאס.

ברק נגד ליברמן ומשרד החוץ

בינתיים בישראל, מתח הבוקר שר הביטחון אהוד ברק ביקורת חריפה על התבטאויות משרד החוץ כלפי מדינות אירופה. "מדינות אירופה הן רלוונטיות מאוד ועומדות לצדנו במאבקים אסטרטגים חשובים ובראשם סוגיית אירן והעיצומים נגדה", אמר ברק בריאיון לאיילה חסון ברשת ב'. "יש להעמיד את מנהיגי מדינות אירופה הידידותיות לנו על טעותן, אך אסור להתעמת עמן ויש להמשיך לשתף איתן פעולה".

ליברמן עצמו לא נשאר חייב כמובן, ובתגובה לדברים נמסר מלשכת שר החוץ כי "אנחנו לא מגיבים לראשי מפלגות של פחות מ-10 מנדטים".

משבר עם אירופה - סיקור מיוחד:

משבר דיפלומטי חריף עם גרמניה, בריטניה וצרפת

ישראל לאירופה: במקום בנו - תתעסקו בסוריה

ארה"ב מתייצבת לצד ישראל

ברק נגד ליברמן: "אסור להתעמת עם אירופה"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת