שר החוץ הטורקי דאבוטולו: "גרמנו לישראל לרדת על הברכיים"

גורמים טורקים ממשיכים בקו התקיף נגד ישראל. העיתון "זאמאן" פרסם כי שר החוץ דאבטולו אמר במהלך ישיבה בפרלמנט הטורקי: "איננו נגררים, המדיניות שלנו במזרח התיכון גרמה לישראל לרדת על ברכיה". בנוסף, שיבח דאבוטולו את תמיכת ארצו במדינות "האביב הערבי" ואמר כי "טורקיה תמיד תמכה בדמוקרטיה"

שר החוץ דאבוטולו, ממשיך לתקוף את ישראל (חדשות 2)

בשבועות האחרונים נרשמה רגיעה במתח שבין ישראל לטורקיה, ואפילו הסתמן פתרון למשבר שהגיע לשיאו במשט ה"מרמרה", אך נראה ששר החוץ הטורקי אחמט דאבוטולו הרגיש צורך להאדיר את פעילות הממשלה - על חשבונה של ישראל.

העיתון הטורקי "זאמאן", פרסם כי במהלך דיון בבית הנבחרים הטורקי על מדיניות החוץ של טורקיה, אמר דאבוטולו כי טורקיה "הכריחה את ישראל לרדת על ברכיה והפכה אותה למבודדת", בעקבות יישום המדיניות הטורקית במזרח התיכון. עוד אמר שר החוץ כי מדיניותה של טורקיה לא תלויה במדינות המערב כפי שטוענים גורמי האופוזיציה במדינה.

בהמשך טען שר החוץ כי טורקיה הגיבה בצורה טובה לשינויים שהתחוללו במדינות ערב, אם במזרח התיכון ואם במדינות צפון אפריקה. "תמיד צידדנו במדינות שרצו להפוך לדמוקרטיות, ולשם כך להפיל את המשטרים האלימים".

חילופי עלבונות בין נשיא טורקיה לאהוד ברק

נשיא טורקיה עבדוללה גול ביטל בסוף השבוע את השתתפותו בסעודת צהרים רשמית שנערכה על ידי נשיא אוסטריה, אחרי שהבין שגם שר הבטחון הישראלי אהוד ברק מגיע לסעוד. הנשיא האוסטרי היינץ פישר כינס את המנהיגים שהגיעו לפסגה הרביעית למדיניות עולמית בוינה, נשיא טורקיה שהביע אמש ביקורת זועמת נגד האיחוד האירופאי - נעדר, גם מהתמונה המשותפת של המנהיגים, בגלל אותה הסיבה.

באנקרה הסבירו שהביטול הגיע למארגנים ברגע האחרון, מפני שרק שעות לפני הסעודה, אנשיו של גול קיבלו את רשימת המוזמנים לידיהם, ברגע שראו את שמו של שר הביטחון, הוא החליט לשנות את התכניות ולצאת לביקור של מהגרים טורקיים באוסטריה.

גם בתקשורת הטורקית מסבירים שהצעד אינו חד צדדי וששר הביטחון הישראלי ברק ופמלייתו בחרו לצאת מאולם הוועידה בוינה, ברגע שהנשיא הטורקי עלה לנאום, התקשורת הטורקית מציגה את הכסא הריק של שר הביטחון בכותרת הידיעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת