היום: אבו מאזן יניף את דגל פלסטין באונסק"ו

התרגשות רבה ברחוב הפלסטיני: הכרה בהקמתה של מדינה עצמאית אין, אבל היו"ר אבו מאזן יבצע היום צעד משמעותי בדרך לעצמאות כשיניף את דגל פלסטין בראש מטה ארגון החינוך, המדע והתרבות של האו"ם - אונסק"ו בפריז. בישראל זועמים, אבל ברשות מקווים כי זהו צעד ראשון בדרך להכרה במדינה

אבו מאזן בנאומו באו"ם, בספטמבר (חדשות 2)

צעד בדרך להכרה במדינה? יו"ר הרשות הפלסטינית אבו מאזן ירשום היום הישג היסטורי, כשיהיה האיש שיניף בראש מטה ארגון החינוך, המדע והתרבות אונסק"ו בפריז, את דגלה של הרשות הפלסטינית. זאת, חודש אחרי אישור הצטרפותה של הרשות הפלסטינית לארגון ברוב גדול.

בסוף חודש אוקטובר התקבלה הבקשה הפלסטינית ברוב גדול בהצבעה שנערכה בפריז: 107 מדינות תמכו בבקשה להצטרף לאונסק"ו, 14 בלבד התנגדו. בין התומכות היו גם צרפת, סין ורוסיה. ארצות הברית, גרמניה וקנדה התנגדו בהצבעה בעוד שאיטליה ובריטניה נמנעו. בישראל מתחו ביקורת קשה על אישור הבקשה הפלסטינית ואמרו בזמנו כי ל"אונסק"ו אין סמכות לקבוע מי תקבל מדינה ומי לא".

התרגשות ברחוב הפלסטיני

ברשות הפלסטינית נתפס המהלך כסמלי ובעל משמעות רבה במאבק הנמשך לזכות בהכרה בהקמתה של מדינה עצמאית במסדרונות האו"ם. אבו מאזן יצא לפריז על מנת להשתתף אישית בטקס ההיסטורי, והוא צפוי בעצמו להניף את דגלה של הרשות - שיצטרף ליתר דגלי מדינות העולם המתנוססים במתחם בבירת צרפת. ברשות הפלסטינית ניכרת התרגשות רבה לקראת האירוע.

"זוהי הפעם הראשונה בה יתנוסס דגל פלסטיני מעל מתחם השייך לאו"ם", אמר אמש גורם דיפלומטי פלסטיני. באונסק"ו עם זאת ניסו לצנן את האווירה ובכירים בארגון הבהירו כי מדובר במהלך סימבולי בלבד המתבצע בכל פעם שמצטרפת חברה חדשה לארגון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת