נתניהו: אסע לאפריקה כדי לעצור את זרם המסתננים

הממשלה מעלה הילוך במאבקה נגד גל מהגרי העבודה ששוטף את ישראל. ראש הממשלה הביא היום לאישור השרים את התכנית שבמסגרתה תושלם במהרה הגדר לאורך גבול מצרים, וסיפר כי בכוונתו לערוך פגישות עם מנהיגי המדינות המהוות מוקד להגירה כדי לבלות את התופעה. עלות התכנית: 630 מיליון שקלים

הממשלה אישרה היום את התכנית שיזם ראש הממשלה לטיפול בתופעת ההסתננות מאפריקה לשטח ישראל, בעלות של 630 מיליון שקלים. בישיבת הממשלה השבועית אמר נתניהו כי ההסתננות מהווה "מכת מדינה בכל תחום: כלכלה, חברה, תשתיות, רווחה וביטחון הפנים". אנו שומעים את הזעקות שעולות מערי ישראל. אוכלוסיות שלמות מתחילות לנוע לכיווננו. אם לא נפעל לעצור את השיטפון -  פשוט נישטף".

בין הצעדים שאותם מתכוון נתניהו לנקוט גם ביקורים שונים במדינות אפריקה, בניסיון לבלום את הסוגייה. "בהחלטות שנקבל היום נשלים את הקטע של הגדר שהוא הקשה ביותר מבחינה טופוגרפית. הכוונה היא לסיים את הבנייה עד לסוף השנה", לדברי רה"מ.

נתניהו הוסיף כי תכניתו כוללת גם "הקמת מתקני השהייה והמעצר, כדי לאפשר לקלוט את הפליטים שייפלטו ממקומות העבודה שלהם כתוצאה מהעצמת האכיפה".

יותר מ-50 אלף מסתננים כבר שוהים בישראל

במהלך הישיבה הוצגו לשרים נתונים אודות היקף תופעת ההסתננות לישראל. בין היתר, נאמר שם כי בארץ שוהים 52,487 מסתנני עבודה בלתי חוקיים, כשקצב הגעתם כיום עומד על 30,000 בשנה. ראש הממשלה הזהיר כי במידה שתכניתו לא תאומץ, "נגיע ל-100 אלף מסתננים בשנה".

נתניהו קרא גם להעלות את גובה הקנס שיוטל על מי שיעסיק מסתנן בלתי חוקי, מ-5,000 שקלים לעשרות אלפי שקלים. "צריך להכאיב בכיס למי שמעסיק אותם", הסביר ראש הממשלה.

מי שבירך בהתלהבות על היוזמה הוא שר הפנים, אלי ישי, שספג האשמות רבות עקב פועלו להשבת המסתננים למולדותיהם. "סוף כל סוף התקבלה הדעה שלי, אחרי שאמרו שאני חשוך, גזען ואדם שלא מגלה רגישות. אפעל בכל כוחי עד שאחרון המסתננים יחזור לביתו. אני רוצה לשמור פה על הרוב היהודי. זהו איום קיומי על מדינת ישראל".

לפני כשבועיים: נתניהו פגש מסתננים באילת

בסוף החודש שעבר סייר נתניהו בשכונת יעלים שבאילת. הוא נפגש בה עם התושבים המודאגים ושמע על מצוקתם, בעקבות זרם המסתננים מגבול מצרים הסמוך ששוטף את האזור.

פרט לתושבים, נפגש נתניהו גם עם המסתננים עצמם ושאל אותם על הדרך שעברו כדי להיכנס לישראל ועל מטרת הגעתם ארצה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת