וינה : נשיא טורקיה ושר הבטחון ברק בחילופי עלבונות

נשיא טורקיה ביטל את השתתפותו בארוחת צהריים רשמית שאירח נשיא אוסטריה בגלל שאהוד ברק- שר הבטחון הישראלי הופיע ברשימת המוזמנים. התקשורת הטורקית טוענת שברק, הוא זה שבחר לצאת מאולם הנואמים של פסגה מדינית שנערכת בוינה - כשהנשיא הטורקי עלה לנאום

נשיא טורקיה עבדוללה גול ביטל את השתתפותו בסעודת צהרים רשמית שנערכה היום על ידי נשיא אוסטריה אחרי שהבין שגם שר הבטחון הישראלי אהוד ברק מגיע לסעוד. אם היה נדמה שבזמן האחרון, טורקיה מרגיעה את העוינות כלפי ישראל, היום הרושם הזה נמחק עם הצעד הטורקי הנשיאותי , כאשר הפעם הזירה היא וינה - הבירה האוסטרית.

הנשיא האוסטרי היינץ פישר כינס את המנהיגים שהגיעו לפסגה הרביעית למדיניות עולמית בוינה, נשיא טורקיה שהביע אמש ביקורת זועמת נגד האיחוד האירופאי - נעדר, גם מהתמונה המשותפת של המנהיגים, בגלל אותה הסיבה.

בתקשורת הטורקית מציגים דווקא את ברק כזה שהחרים נאום של עבדוללה גול    

באנקרה מסבירים שהביטול הגיע למארגנים ברגע האחרון, מפני שרק שעות לפני הסעודה, אנשיו של גול קיבלו את רשימת המוזמנים לידיהם, ברגע שראו את שמו של שר הביטחון, הוא החליט לשנות את התכניות ולצאת לביקור של מהגרים טורקיים באוסטריה.

גם  בתקשורת הטורקית מסבירים שהצעד אינו חד צדדי וששר הביטחון הישראלי ברק ופמלייתו בחרו לצאת מאולם הוועידה בוינה, ברגע שהנשיא הטורקי עלה לנאום, התקשורת הטורקית מציגה את הכסא הריק של שר הביטחון בכותרת הידיעה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת