גינגריץ': "הפלסטינים הם עם מומצא"

המתמודד המוביל בסקרים למועמדות המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ניוט גינגריץ' מביע תמיכה יוצאת דופן בישראל. גינגריץ' שולל את פיתרון שתי המדינות ואומר כי הפלסטינים הם עם מומצא: "מעולם לא הייתה מדינה פלסטינית, גישת אובמה לנושא מנותקת מהמציאות"

"הפלסטינים הם עם מומצא". גינגריץ', ארכיו (AP)

המתמודד על מועמדות המפלגה הרפובליקנית לנשיאות ניוט גינגריץ' מביע תמיכה בישראל שטרם נשמעה גם מהמועמדים הרפובליקנים. בראיון לערוץ הטלוויזיה היהודי בארה"ב אומר גינגריץ' כי הפלסטינים הם "עם מומצא" וכי הוא מתנגד לרעיון שתי המדינות לשני עמים בו תומך הנשיא אובמה.

"זכרו, מעולם לא הייתה מדינה פלסטינית. השטח הזה היה חלק מהאימפריה הע'ותומנית", אמר גינגריץ' בראיון שחלקים ממנו פורסמו באתר האינטרנט של הרשת. "אני חושב שאנו המצאנו את העם הפלסטיני, שהם למעשה ערבים שמבחינה היסטורית הם חלק מהקהילה הערבית", אמר גינגריץ'.

"היו להם הזדמנויות ללכת לכל מיני מקומות, ובגלל מגוון סיבות פוליטיות הם שמרו על מצב הלוחמה נגד ישראל מאז שנות ה-40, אני חושב שזה טרגי", אומר המועמד שכרגע מוביל בסקרים לזכות במועמדות המפלגה הרפובליקנית מול הנשיא אובמה בבחירות 2012. גינגריץ' גם תקף את הרשות הפלסטינית ואמר "גם הרשות וגם חמאס מייצגים רצון עז להחריב את ישראל, מדיניות הנשיא אובמה בנושא מנותקת מהמציאות". 

 

 

 

 קטע מהראיון, שצולם השבוע

התחייב להעביר את שגרירות ארה"ב לירושלים

לפי דבריו, שולל גינגריץ', לשעבר יו"ר בית הנבחרים האמריקני, את המדיניות האמריקנית של הנשיאים קלינטון, בוש ואובמה (דמוקרטים ורפובליקני) שתומכים במדיניות שתי המדינות לשני עמים, הכוללת הקמת מדינה ערבית לצד ישראל.

גם המראיין, סטיבן וייס, הופתע מדבריו של המרואיין: "מעולם לא שמעתי מועמד מרכזי מתבטא כך, גם לא מהמפלגה הרפובליקנית. אמרות כאלו שמעתי רק מאנשי ימין יהודים". קודם לכן השבוע, התחייב גינגריץ' שאם ייבחר לנשיאות הוא יעביר את שגרירות ארה"ב מתל אביב לירושלים וישקול לחון את המרגל יונתן פולארד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת