5 רקטות בדרום מאז החיסול בעזה: אין נפגעים ונזק

שעות לאחר שהארגונים החמושים ברצועה איימו להגיב על חיסול מתכנן הפיגוע באילת, נורו מעזה 5 רקטות שהתפוצצו בשטחים פתוחים במערב הנגב, באזור אשקלון וסמוך לבאר שבע ואופקים. אין נפגעים או נזק. בתגובה לירי תקף חיל האוויר שתי מטרות ברצועת עזה, הפלסטינים מדווחים על אזרח הרוג ו-25 פצועים

מאיימים - ומקיימים: חמש רקטות קסאם ופצצת מרגמה אחת התפוצצו אמש בשטח ישראל, מבלי לגרום לנפגעים או לנזק. הירי האחרון התרחש מעט לפני חצות, כשרקטה התפוצצה בשטח פתוח מדרום לאשקלון.

המטח החל שעות ספורות לאחר שהפלגים החמושים ברצועה איימו להגיב בחריפות על החיסול במרכז העיר עזה. ראשונה הייתה רקטה שהתפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. ביישובים באזור הוכרזה כוננות והאזרחים קיבלו הוראה להישאר סמוך למרחבים המוגנים.

לאחר מכן זוהו שלוש רקטות קסאם שנורו מהרצועה לכיוון באר שבע והעיר אופקים. מקום הפיצוץ היה ככל הנראה בשטחים פתוחים.

בעקבות החיסול ברצועה, העלו גם במשטרה וגם במד"א את רמת הכוננות. חקלאים שעבדו בשדות הנושקים לגדר המערכת המקיפה את עזה פונו מהמקום ונאסר עליהם לשוב לשם עד להודעה חדשה. נוסף על כך, נסגרו הכבישים החשופים לגדר - מחשש לפגיעה מירי.

במקביל, דיווחה הלילה סוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" כי קהיר פועלת למנוע מרצף התקריות להפוך לסבב אלימות נוסף בין צה"ל לבין ארגוני הטרור העזתיים.

צה"ל תקף בעזה; הפלסטינים: אזרח נהרג, 13 נפצעו

בתגובה לירי לעבר ישראל תקף חיל האוויר מטרות ברצועת עזה. חיל האוויר תקף שני מוקדי פעילות טרור, האחת בדרום הרצועה והשנייה בצפונה. מדובר צה"ל נמסר כי זוהו פגיעות מדויקות במטרות.

הפלסטינים מדווחים כי בתקיפת חיל האוויר נהרגו שני מחבלים בעת שהכינו משגר לירי לעבר ישראל. לפי מקורות ברצועה צה"ל תקף מחנה אימון של חמאס ובעת התקיפה נפגעו גם מספר בתים צמודים לבסיס האימון, שם נהרג אזרח אחד ו-13 אחרים נפצעו.

שגריר מצרים לרשות: "לעצור את התקפות ישראל"

בריאיון לסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען" אמר שגריר מצרים לרשות, יאסר עותמן, כי ארצו "פועלת לעצור את מסכת ההפרות הישראליות של הפסקת האש ואת התקפותיה, כדי שלא לפגוע ברגיעה".

עותמן אמר כי נציגי מצרים מעורבים באופן אינטנסיבי בניסיונות להשיב את השקט על כנו, כדי "למנוע הידרדרות של המצב, להגן על העם הפלסטיני ולהבטיח את זכויותיו". הוא גם הדגיש כי קהיר "דוחה מכל וכל את המהלכים הישראליים שהביאו להפרת השקט ברצועת עזה".

המחבל שחוסל: האחראי להתרעות בדרום

בתקיפת חיל האוויר ברצועה נהרגו האחים עיסאם וסובחי בטאש. הראשון שימש מפקד "פלג המאמינים" של גדודי חללי אל-אקצה ונחשב למי שהיה אחראי על תכנון מתקפת טרור בגבול הדרום, מה שהביא להתרעות החמורות שם בתקופה האחרונה.

כלי תקשורת פלסטינים דיווחו כי בסביבות 13:00 תקף כלי טיס של חיל האוויר מכונת שבה נסעו חמישה פלסטינים, ברחוב עומר אל-מוכתר שבמרכז העיר עזה. נוסף על ההרוגים, דווח על שישה פצועים בתקרית.

בעזה טענו כי סמוך לרכבם של המחבלים, היה בזמן התקיפה אוטובוס שהסיע ילדים. לפי דיווחים ברצועה, גבה החיסול גם את חייהם של חלק מנוסעי האוטובוס.

פרט למתקפת הטרור המתוכננת, שלא יצאה אל הפועל, אחראי בטאש לשיגור המחבל המתאבד שחדר ב-2007 לאילת ופוצץ עצמו באחת השכונות בעיר - פיגוע שגבה את חייהם של שלושה ישראלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת