אחרי חיסול מתכנן הפיגוע באילת: בעזה מאיימים להגיב

פלסטינים דיווחו כי האש שירה כלי הטיס של חיל האוויר לעבר מכוניתו של איש גדודי חללי אל-אקצה הביאה גם למות ילדים שנסעו באוטובוס סמוך. אחד מראשי הארגון קרא לעמיתיו בפלגים האחרים "לנקוט תגובה אחידה"

תגובות חריפות בעזה על חיסול המחבל שהיה אחראי למתקפת הטרור המתוכננת באילת, היום בצהריים: ממשלת חמאס גינתה את התקיפה האווירית והחמושים ברצועה איימו להשיב אש.

בהודעה רשמית מטעם חמאס הופנתה קריאה לקהילה הבינלאומית ולמצרים "לפעול באופן מיידי להפסקת התוקפנות הציונית על רצועת עזה". בכלי תקשורת פלסטיניים צוטטו דוברים של מספר זרועות צבאיות שם, ובהן גדודי חללי אל-אקצה, המאיימות להגיב על החיסול.

אחד מדוברי הפלג, המהווה את הזרוע הצבאית של פתח, פנה ליתר הארגונים ואמר: "עלינו לנקוט תגובה אחידה".

המחבל שחוסל: האחראי להתרעות בדרום

בתקיפת חיל האוויר ברצועה נהרגו האחים עיסאם וסובחי בטאש. הראשון שימש מפקד "פלג המאמינים" של גדודי חללי אל-אקצה ונחשב למי שהיה אחראי על תכנון מתקפת טרור בגבול הדרום, מה שהביא להתרעות החמורות שם בתקופה האחרונה.

כלי תקשורת פלסטינים דיווחו כי בסביבות 13:00 תקף כלי טיס של חיל האוויר מכונת שבה נסעו חמישה פלסטינים, ברחוב עומר אל-מוכתר שבמרכז העיר עזה. נוסף על ההרוגים, דווח על שישה פצועים בתקרית.

בעזה טענו כי סמוך לרכבם של המחבלים, היה בזמן התקיפה אוטובוס שהסיע ילדים. לפי דיווחים ברצועה, גבה החיסול גם את חייהם של חלק מנוסעי האוטובוס.

פרט למתקפת הטרור המתוכננת, שלא יצאה אל הפועל, אחראי בטאש לשיגור המחבל המתאבד שחדר ב-2007 לאילת ופוצץ עצמו באחת השכונות בעיר - פיגוע שגבה את חייהם של שלושה ישראלים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת