צה"ל חיסל את המחבל שתיכנן מתקפת טרור באילת

פרסום ראשון: שני מחבלים חוסלו היום בתקיפה של חיל האוויר בשיתוף השב"כ במרכז העיר עזה, שעה שנסעו במכונית. אחד ההרוגים הוא עיסאם בטאש, בכיר בגדודי חללי אל-אקצא שעמד להוציא לפועל פיגוע באזור אילת במתווה של הפיגוע שהיה בכביש 12 באוגוסט האחרון. בנוסף הוא עמד מאחורי פיגוע באילת לפי 4 שנים בו נהרגו 3 אזרחים

בפעילות משותפת של חיל האוויר ושב"כ, חוסל בשעות הצהריים פעיל בכיר בגדודי חללי אל-אקצא, שעמד בימים האחרונים מאחורי תכנון פיגוע גדול באזור אילת.

כלי התקשורת הפלסטינים דיווחו קצת לאחר השעה 13:00 כי מכונית ובה חמישה פעילים פלסטינים הותקפה בשעות הצהריים ברצועת עזה על ידי כלי טיס של חיל האוויר הישראלי. הפלסטינים דיווחו על שישה פצועים נוספים בתקיפה. עדי ראייה דיווחו שהמכונית מסוג פיז'ו הותקפה ברחוב עומאר אל מוכתאר שבמרכז העיר עזה, שעה שנסעה ליד אוטובוס שהסיע ילדים. לדבריהם, במקום פצועים והרוגים נוספים שהיו במקום, שנפגעו כתוצאה מהתקיפה.

שני אחים נהרגו בתקיפה, אחד מהם הוא עיסאם בטאש, מפקד בגדודי חללי אל-אקצא - פלג המאמינים, ומי שתיכנן בתקופה האחרונה מתקפת טרור באזור אילת. ההרוג השני הוא אחיו סובחי בטאש, פעיל חמאס.

בנוסף לכך, בטאש הוא האיש ששלח בינואר 2007 את המחבל המתאבד שחדר לאילת והתפוצץ במאפייה באחת השכונות בעיר, בפיגוע בו נהרגו שלושה אזרחים. מאז היה בטאש על הכוונת של שירותי המודיעין הישראלי והודות לכוננות בשבוע האחרון, הצליחו לאתר אותו ולפגוע בו היום ברצועת עזה.

האיש שאחראי להתרעות בגבול הדרום

בשבוע האחרון עלתה רמת הכוננות באזור הדרום בעקבות מידע מודיעיני על כוונות לבצע פיגוע דומה לזה שבוצע בכביש 12. כוחות ביטחון רבים התפרסו בשטח, ובמקביל בוטלו טיולים באזור בהנחיית חדר המצב של משרד החינוך. כעת מתברר כי המחבל שחוסל היום הוא האיש שעמד מאחורי תכנון הפיגוע.

מצה"ל נמסר כי "בפעילות משותפת לצה"ל ושירות הביטחון הכללי, תקף לפני זמן קצר כלי טיס של חיל-האוויר מחבל מחולייה של ארגון הטרור גדודי חללי אל אקצה ופעיל נוסף בצפון רצועת עזה. חולייה אשר עסקה בהכנות לביצוע פיגועי טרור כנגד אזרחי מדינת ישראל וכוחות הביטחון, דרך מרחב הגבול המערבי".

"צה"ל לא יסבול כל ניסיון פגיעה באזרחי מדינת ישראל ובחיילי צה"ל", נמסר עוד, "וימשיך לפעול בנחישות ובעוצמה כנגד כל גורם אשר מפעיל טרור נגד מדיבת ישראל. ארגון הטרור חמאס הוא הכתובת ועליו האחריות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת